احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره ویروس کرونا گفت: علی‌رغم این‌که کشور ما در منطقه‌ای که برخی از کشورها با بیماری‌های عفونی زیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، کنترل‌های خوبی صورت گرفته است. در گذشته وضعیت ما در مورد بیماری‌های عفونی، ویروسی و باکتری خوب نبود، اما […]

احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره ویروس کرونا گفت: علی‌رغم این‌که کشور ما در منطقه‌ای که برخی از کشورها با بیماری‌های عفونی زیاد دست و پنجه نرم می‌کنند، کنترل‌های خوبی صورت گرفته است. در گذشته وضعیت ما در مورد بیماری‌های عفونی، ویروسی و باکتری خوب نبود، اما امروز وضعیت خوب بوده و این بیماری‌ها کنترل شده است.

وی در عین حال با تاکید بر لزوم مراقبت‌های شدید از سوی مردم گفت: مسئولان هم باید مبادی ورودی به کشور را تحت نظر داشته باشند مردم هم اقدامات بهداشتی لازم را انجام دهند که مهم‌ترین آنها شستن دست‌ها و پرهیز از روبوسی و دست دادن است به خصوص در محیط‌های عمومی و بسته که احتمال انتقال بیماری وجود دارد. قطعا با رعایت مسائل بهداشتی احتمال بروز بیماری کرونا کم خواهد شد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که طبق گزارش‌ها موردی از ابتلا به کرونا در کشور دیده نشده است، اظهار کرد: امیدواریم با همکاری بین مسئولان و مردم این روند ادامه پیدا کند و بتوانیم جلوی شیوع این بیماری را بگیریم.

همتی در پایان با تاکید بر این‌که بحث پنهان‌کاری درباره‌ی ابتلا به ویروس کرونا در کشور وجود ندارد، توضیح داد: اگر کسی در کشور مبتلا شود قطعا اطلاع‌رسانی می‌شود و گزارش آن به مردم داده خواهد شد چون پنهان‌کاری کار مسئولان را سخت می‌کند.

انتهای پیام