با حضور دکتر حاجیونی مدیر کل بهزیستی استان ، معاونین استانداری بوشهر، فرماندار، شهردار، معاونین اداره کل بهزیستی، سرپرست مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهر، اعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر و دیگر مسئولین اجرایی این استان اولین شیرخوارگاه خیر ساز در شهر بوشهر کلنگ زنی شد . به گزارش خبرنما به نقل از  روابط عمومی مدیریت […]

 

با حضور دکتر حاجیونی مدیر کل بهزیستی استان ، معاونین استانداری بوشهر، فرماندار، شهردار، معاونین اداره کل بهزیستی، سرپرست مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهر، اعضاء شورای اسلامی شهر بوشهر و دیگر مسئولین اجرایی این استان اولین شیرخوارگاه خیر ساز در شهر بوشهر کلنگ زنی شد .
به گزارش خبرنما به نقل از  روابط عمومی مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهردکتر حاجیونی، مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در این آیین گفت: شیرخوارگاه هانیه با اعتبار ۲ میلیارد تومان از سوی خانواده مرحوم هانیه عباسی در بوشهر ساخته می‌شود .
علیرضا حاجیونی افزود: مراسم کلنگ زنی این پروژه در سالروز فوت این بانوی جوان انجام شد و پیش‌بینی می‌شود اجرای شیرخوارگاه در کمتر از یکسال پایان یابد .
وی ادامه داد: در زمان حاضر شیرخوارگاه بوشهر با حضور ۱۰ شیرخوار فعالیت می‌کند که راه‌اندازی شیرخوارگاه حانیه ظرفیت خدمات در سطح استان بوشهر را به لحاظ کیفی تا حد زیادی بهبود می‌بخشد .
مدیرکل بهزیستی استان بوشهر اظهارکرد: هر شیرخواری که به نوعی فاقد سرپرست موثر باشد با رای دادگاه به مراکز نگهداری هدایت می‌شود و بهزیستی علاوه بر شیرخوارگان از کودکان در سنین مختلف با صدور رای قضایی نگهداری می‌کند .
وی اضافه کرد: کودکان پس از رسیدن به سن و سطحی از استقلال با دریافت مهارت و تسهیلات اشتغالزایی از مراکز نگهداری و پرورش بوشهر ترخیص می‌شوند .
حاجیونی یادآور شد: در سال گذشته ۱۰ کودک شیرخوار از سوی خانواده‌های بوشهری به فرزند خواندگی گرفته شدند .
فرماندار بوشهر نیز در ادامه این آیین گفت: پیش از این خیرین بوشهری کمتر به حوزه اجتماعی ورود کرده بودند و امیدواریم این اقدام خیرخواهانه سرآغازی برای خیر اجتماعی بیشتر در استان باشد .
عباس جمشیدی فرماندار بیان کرد: فرآیند اداری طولانی، سخت و زمانبر از مشکلات استان در زمینه پروژه‌های خیرساز است که با اصلاح این رویه زمینه مشارکت موثر تر خیران فراهم می شود .
مادر مرحوم هانیه عباسی در پایان این آیین با قدردانی از مسئولان بهزیستی، شهرداری و فرمانداری، بیان کرد: تفاهم نامه اجرای این شیرخوارگاه در سالروز تولد هانیه در ۲۵ اسفندماه سال گذشته با اداره کل بهزیستی امضا شد .
خانم امیری اضافه کرد: پس از گذراندن تالمات روحی و آگاهی از اینکه محکوم به پذیرش این حادثه تلخ هستیم، با هدف جاویدان کردن نام هانیه، موارد متعددی را برای ساخت بررسی کردیم که در نهایت باتوجه به علاقه و خدمات بی چشمداشت هانیه برای کودکان و نیاز استان به شیرخوارگاهی استاندارد تصمیم به اجرای این پروژه گرفتیم .
وی گفت: امیدواریم با همراهی مسئولان این پروژه تا همین زمان در سال آینده افتتاح شود و پذیرای شیرخوارگان بی سرپرست باشد .
شایان ذکر است شیرخوارگاه فعلی استان بوشهر با ظرفیت ۲۰ نفر و ۳۲ سال سابقه فعالیت دارد .