ثبت‌نام خودرو در این دو شرکت خودروسازی تنها در مواقعی امکان‌پذیر است که این دو شرکت خودروسازی، اطلاعیه پیش‌فروش خودرو را اعلام کرده باشند. افراد می‌توانند با ثبت‌نام در این دو سایت، از میان لیست خودرو‌های اعلامی خودروی مد نظر خود را خریداری کنند. نحوه ثبت‌نام در سایتدر قدم اول باید وارد وب سایت رسمی […]

ثبت‌نام خودرو در این دو شرکت خودروسازی تنها در مواقعی امکان‌پذیر است که این دو شرکت خودروسازی، اطلاعیه پیش‌فروش خودرو را اعلام کرده باشند. افراد می‌توانند با ثبت‌نام در این دو سایت، از میان لیست خودرو‌های اعلامی خودروی مد نظر خود را خریداری کنند.

نحوه ثبت‌نام در سایت
در قدم اول باید وارد وب سایت رسمی ایران خودرو و یا سایپا شوید. بعد از ورود به هر کدام از این دو سایت، باید حساب کاربری تشکیل دهید و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.

در قدم دوم، باید کد ملی به همراه گذرواژه خود راوارد کنید.

بعد از ورود این اطلاعات، باید وارد بخش فروش فوق‌العاده یا پیش فروش ایران خودرو و یا سایپا در سایت شوید.

نکته مهم این است که گزینه فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش همیشه روی این دو سایت فعال نیست و تنها در بازه‌هایی که توسط اطلاعیه‌های این دو شرکت اعلام می‌شود باز است.

در این بازه‌های زمانی، تعدادی اتومبیل در این دو بخش (با توجه به پیش فروش یا فروش فوق العاده) اضافه می‌شود.

اگر زمان پیش‌فروش خودرو باشد، لیست خودرو‌های قابل سفارش در دسترس است و متقاضیان می‌توانند محصول موردنظر را با کلید «سفارش» انتخاب کنند.

پیش‌خرید خودرو شرایطی دارد و در ادامه ثبت‌نام این شرایط عنوان می‌شود و فرد باید این شرایط را بپذیرد و در نهایت فرد باید «ثبت درخواست» را انتخاب و سفارش خود را ثبت کند.

بعد از ثبت این مراحل، اگر ثبت نام با موفقیت انجام شود، یک کد به‌عنوان کد قرعه‌کشی روی صفحه می‌آید. فرد متقاضی باید این کد را تا روز اعلام نتایج قرعه‌کشی به همراه داشته باشد.

بعد از طی این مراحل فرد می‌تواند از حساب کاربری خود خارج شود. امانام کاربری و رمز ورود به حساب کاربری و کد قرعه‌کشی از مواردی است که باید آن را حتما نگه داشت.   منبع: تجارت نیوز