“جان‌محمد خوب‌پور” روز یکشنبه، ۱۹ آبان‌ماه در بازدید از غرفه ایسنا در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در مصلای یاسوج، گفت: در هفته وحدت ۱۶ محفل انس با قرآن و۸ جشن بهارمهربانی در سطح استان برگزار می‌شود. وی افزود: همچنین محفل انس با قرآن در حاشیه نمایشگاه کتاب پنج شنبه، ساعت ۱۶ عصر مصادف با […]

“جان‌محمد خوب‌پور” روز یکشنبه، ۱۹ آبان‌ماه در بازدید از غرفه ایسنا در دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در مصلای یاسوج، گفت: در هفته وحدت ۱۶ محفل انس با قرآن و۸ جشن بهارمهربانی در سطح استان برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین محفل انس با قرآن در حاشیه نمایشگاه کتاب پنج شنبه، ساعت ۱۶ عصر مصادف با شب میلاد پیامبر اعظم(ص) با حضور جامعه قرآنی و مسیح‌پور، قاری برجسته کشوری و رضوی، قاری استانی برگزار خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ویژه برنامه قرآن بخوان، جایزه بگیر و نشست موضوعی قرآن که سال گذشته در حاشیه نمایشگاه کتاب برگزار شد، امسال حذف شده است.

وی با اشاره به نبود حتی یک ابتهال خوان در این استان، تصریح کرد: سال گذشته آواها و نغمات قرآنی که بخشی از آن ابتهال بود، به علت نبود شرکت کننده و متقاضی حذف و پوستر قرآنی جایگزین شده است و باید بدانیم که این رشته در جشن‌ها و مناسبت‌های مذهبی لازم و ضروری است، در همین راستا دوره تخصصی ابتهال خوانی با مشارکت کانون‌های مساجد برگزار می‌شود.

این فعال قرآنی استان کهگیلویه و بویراحمد پیگیری ویژه برنامه‌های هفته قرآن و عترت، آسیب شناسی در حوزه مؤسسات و جامعه قرآنی و ساماندهی بانک اطلاعاتی هنرمندان قرآنی و نیاز به ۵۰ میلیون تومان اعتباررا از برنامه‌های اجرایی ذکر کرد.

خوب‌پور بیان کرد: از خیرین می‌خواهیم که ثروت شان را در حوزه قرآن هزینه کنند و بدانند که سرمایه گذاری است و با این حرکت، آسیب‌های اجتماعی کم می شود.

وی عنوان کرد: همچنین از مسئولان درخواست داریم دولت و مسئولان بیشتر به قرآن بها دهند و هزینه کنند.

انتهای پیام