مجید نامجومطلق، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت این تیم بیان کرد: شرایط استقلال بسیار ایده‌آل و خوب است. با این که این تیم در ابتدای فصل نتایج خوبی نمی‌گرفت اما من همان موقع هم می‌گفتم نوع بازی استقلال بسیار جذاب و خوب است. به همین خاطر به آینده این تیم […]

مجید نامجومطلق، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت این تیم بیان کرد: شرایط استقلال بسیار ایده‌آل و خوب است. با این که این تیم در ابتدای فصل نتایج خوبی نمی‌گرفت اما من همان موقع هم می‌گفتم نوع بازی استقلال بسیار جذاب و خوب است. به همین خاطر به آینده این تیم امیدوار بودم. اوایل فصل استراماچونی با استرس زیادی کنار زمین کار را دنبال می‌کرد که حتی یک بار به خاطر جنجال‌هایی که ایجاد کرد او را از زمین اخراج کردند اما الان می‌بینیم او با آرامش بیش‌تری کنار زمین تیم خودش را هدایت می‌کند و همین امر باعث شده آرامش به تیم منتقل شود و بازیکنان با تمرکز بیشتری بازی کنند.

او ادامه داد: استقلال امسال نسبت پارسال از نظر مهره تیم برتری نیست. کما این که من معتقدم سال‌های قبل استقلال تیم پرمهره‌تری بود اما آن چیزی که باعث شده این تیم این روزها بازی‌های خوبی را به نمایش بگذارد به خاطر شیوه و نوع بازی‌ای است که استراماچونی در تمیش ایجاد کرده است. او با یک سیستم ۲-۵-۳ مدرن بازی می‌کند که نسبت به سیستم ۲-۵-۳ سابق تفاوت‌های زیادی دارد. چون الان بازیکنان با شرح وظایف متفاوت درون زمین می‌روند و بازی می‌کنند و همین امر باعث شده تیم هجومی‌تر بازی کند.

نامجومطلق با بیان این که نباید ضعف‌های استقلال را نادیده بگیریم، گفت: این تیم نیاز به جذب چند بازیکن دارد تا بتواند روند خوبش را ادامه دهد. استقلال در سه جبهه باید بجنگد و به همین خاطر باید دست استراماچونی روی نیمکت باز باشد تا در مواقع لازم بازیکنان تعویض شوند و شیوه بازی تیم بهتر شود. در دیدار استقلال برابر تراکتور دیدیم که این تیم چطور با تعویض‌هایش سعی داشت روند بازی را تغییر دهد که این موضوع نشان می‌دهد آن‌ها روی نیمکت بازیکنان تاثیرگذار زیادی داشتند.

او اضافه کرد: استقلال اگر می‌خواهد شرایط خوبی داشته باشد باید یک بازی‌ساز جذب کند تا در میانه میدان توپ را به خوبی بگرداند و مهاجمان را صاحب موقعیت کند. اگر قرار باشد به آینده استقلال میدوار باشیم الان که شرایط این تیم خوب است باید از نقاط ضعفش صحبت کنیم تا سرمربی آن‌ها را برطرف کند و تیم در آینده بتواند نتایج خوبش را تکرار کند.

این پیشکسوت استقلال درباره تهدید استراماچونی به استعفاء به خاطر مشکلات مالی هم اظهار کرد: مشکلات باشگاه باید برطرف شود و مدیران استقلال باید تلاش کنند مشکلات را برطرف کنند. استراماچونی از جایی آمده که این‌گونه مشکلات در مخیله او هم نمی‌گنجد. اگر قرار است یک مربی در این سطح بیاوریم باید امکانات لازم را برای فعالیت او فراهم کنیم.

انتهای پیام