در همین خصوص نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: با توجه به درخواست سازمان نظام پزشکی نیشابور مبنی بر ضرورت قرنطینه کردن شهرستان من نیز موافق این اقدام هستم؛ هر چند شاید قرنطینه کردن شهر برای همشهریان مشکلاتی را در پی داشته باشد، اما مرگ بیشتر […]

در همین خصوص نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرد: با توجه به درخواست سازمان نظام پزشکی نیشابور مبنی بر ضرورت قرنطینه کردن شهرستان من نیز موافق این اقدام هستم؛ هر چند شاید قرنطینه کردن شهر برای همشهریان مشکلاتی را در پی داشته باشد، اما مرگ بیشتر همشهریان قابل جبران نیست، به همین دلیل موافق اجرای طرح قرنطینه به صورت حداکثری و نسبی توسط فرمانداری هستم تا بتوانیم با این روش جان عزیزان بیشتری را نجات دهیم و با حداقل تلفات ممکن بتوانیم پیک را پشت سر بگذرانیم.

حمید گرمابی افزود: باید در این خصوص در شورای تامین تدابیر لازم اتخاذ و مقررات مورد نظر اعلام گردد، البته با موافقت دیگر نمایندگان درخواست قرنطینه در سطح کشور را نیز کرده‎ایم، بدون شک یکی از معدود راه‎هایی که می‎توانیم برای مهار و کنترل این ویروس و کاهش تلفات انسانی استفاده کنیم، قرنطینه کردن است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه تصریح کرد: اگر طرح قرنطینه در مقیاس کشوری اجرا شود کارآیی بیشتری خواهد داشت، اما اگر در سطح کشوری به هر دلیلی قابل اجرا نبود در سطح شهرستان می‎تواند کمک ارزنده‎ای داشته باشد.

گرمابی گفت: به طور نسبی در شهرستان نیشابور تلفات انسانی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا بیشتر بوده است، به همین علت قرنطینه کمک خواهد کرد که در طی هفته‎های آینده بتوانیم تلفات انسانی را به حداقل کاهش دهیم و از این بحران عبور کنیم.

وی با انتقاد از اینکه هشدارها به موقع داده نشد، افزود: اگر هشدارها به موقع داده می‎شد و عملیات جدی همانند قرنطینه کردن زودتر انجام می‎شد؛ می‎توانستیم با هزینه کمتری این بحران را پشت سربگذاریم، ولی اکنون باید به شرایط فعلی فکر کنیم که چه باید کرد، قرنطینه کردن توسط دولت و مسئولان و مردم خواهد توانست تلفات انسانی را کم کند و با حداقل هزینه از این بحران بزرگ که گفته می‎شود همانند این بحران طی قرن اخیر در دنیا نداشتیم، عبور کنیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه ادامه داد: با توجه به وضعیتی که شهرستان نیشابور دارد از وزیر بهداشت خواسته شد امکانات بیشتری را به نیشابور اختصاص دهند، هرچند کمبودهایی در سطح کشور وجود دارد اما انتظار داریم به نیشابور توجه ویژه‌ای داشته باشند که در این خصوص قول‎هایی داده شده است.

وی اظهار کرد: مشکل کمبود تجهیزات و امکانات به تدریج در کل کشور برطرف می‎شود، البته در شهر نیشابور تاکنون خیرین کمک‎های بسیار خوبی را به حوزه بهداشت و درمان و رفع کمبودها از جمله تامین ماسک و لباس مناسب در چندین مرحله داشته‌اند که امیدواریم افزایش پیدا کند.

گرمابی با اظهار تاسف از اینکه با توجه به افزایش تعداد مراجعان به سمت پیک نزدیک می‎شویم، به آخرین اقدامات انجام شده برای راه‎اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در شهرستان اشاره کرد و گفت: در زمان شروع این بحران تعداد آزمایشگاه‎ها بسیار کم بود و تمامی آزمایش‎ها باید به تهران ارسال می‎شد، که اکنون ستاد کرونای وزارت بهداشت در نظر دارد تعداد فعلی آزمایشگاه‌ها را تا ۱۰۰ مرکز در کشور افزایش دهد.

وی یادآور شد: نیشابور نیز جزء اولویت‎ها بوده و به زودی مرکز تشخیص ویروس کرونا که در تشخیص به موقع بیماری بسیار مهم است در شهرستان راه‎اندازی خواهد شد، متاسفانه کمبودها همچنان وجود دارد، به جز تجهیزات ایمنی که کادر پزشکی باید داشته باشند در بخش تجهیزات مورد نیاز برای معاینه بیماران نیز کمبودهایی وجود دارد که دستگاه ونتیلاتور از ضروریات است که کمبود داریم و باید تعداد بیشتری را از تهران بگیریم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه همچنین اظهار کرد: از قبل دستگاه سی‌تی‌اسکن برای شهرستان خریداری شده که امیدواریم برای تشخیص بهتر بیماری و درمان به موقع، هرچه زودتر به شهرستان برسد، که در حال حاضر مراحل آخر را برای ترخیص از گمرک طی می‌‏کند.

وی مطرح کرد: تعدادی آمبولانس به وزارت بهداشت و درمان اضافه می‌شود و طی صحبتی که با قائم مقام وزیر بهداشت داشتم یکی از تقاضاها نیز اختصاص آمبولانس به شهرستان بود که پیگیری شد تا حتما یکی را به شهرستان نیشابور اختصاص دهند.

گرمابی افزود: اگر مردم کمک نکرده و خطر را درک نکنند، این ویروس می‌‎تواند گسترش بیشتری پیدا کند که آن موقع هزینه بسیاری برای مردم و کشور در پی خواهد داشت.

وی عنوان کرد: نباید فکر کرد این بیماری فقط برای دیگران است بلکه ممکن است، عزیزان خود ما نیز به این ویروس مبتلا شوند به همین دلیل باید همه توصیه‎های پزشکان را جدی بگیرند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه گفت: مردم با در خانه ماندن بیشترین کمک را می‎توانند در قطع شیوع این ویروس خطرناک داشته باشند، باید همه یکدیگر را توصیه به درخانه ماندن کنیم و به عنوان یک کار پسندیده تبلیغ کنیم و اگر کسی این مورد را رعایت نکرد، به او تذکر دهیم.

انتهای پیام