سلامان بربط ملی پوش هندبال ایران در گفت و گو با ایسنا، در مورد شرایط لیگ برتر هندبال ایران اظهار کرد: لیگ برتر امسال در دو گروه انجام شد و اکنون هشت تیم برتر به مرحله دوم رسیده‌اند. این نحوه برگزاری خوب بود و سبب شده که رقابت‌ها در دور دوم سخت‌تر باشد. اکنون همه […]

سلامان بربط ملی پوش هندبال ایران در گفت و گو با ایسنا، در مورد شرایط لیگ برتر هندبال ایران اظهار کرد: لیگ برتر امسال در دو گروه انجام شد و اکنون هشت تیم برتر به مرحله دوم رسیده‌اند. این نحوه برگزاری خوب بود و سبب شده که رقابت‌ها در دور دوم سخت‌تر باشد. اکنون همه تیم‌ها در یک سطح رقابت می‌کنند و با اختلاف کم بازی‌ها تمام می شود. تیم ما تاکنون توانسته نتیجه خوبی بگیرد. اکنون در رده اول لیگ قرار داریم و برای کسب جایگاه اول و حضور در جام باشگاه های آسیا تمام تلاش خود را می‌کنیم.

بازیکن تیم مس کرمان در مورد وقفه‌های موجود در لیگ برتر هندبال گفت: تعطیلی‌های لیگ که به دلیل آماده‌سازی و حضور تیم ملی در انتخابی المپیک و جهان ایجاد شد باعث افت بدنی بازیکنان ملی و باشگاهی شد. برای حضور در لیگ باید یک بار بدنسازی و یک بار نیز بدن را به اوج برسانیم، اما در این سال به دلیل دو مسابقه ملی و همچنین مسابقات لیگ برتر بازیکنان مجبور شدند سه بار بدنسازی کنند و فرصت ریکاوری نداشتند. در این شرایط بدنشان تحلیل رفته است و پیامد آن در لیگ دیده می شود. بازیکنان در لیگ برتر با آسیب دیدگی زیادی روبه رو هستند.

بربط در ادامه در خصوص قراردادهای لیگ برتر هندبال گفت: شرایط هندبال طوری است که سقف قراردادهای بازیکنان لیگ برتری پایین آمده است. وضعیت اقتصادی کشور خراب است و این‌ها سبب شده که اغلب بازیکنان در خارج از ایران بازی کنند. باید بتوانند اسپانسر جذب کنند تا هم به تیم ملی و هم به لیگ برتر کمک شود.

ملی‌پوش هندبال در مورد شرایط تیم ملی و سرمربی آن اظهار کرد: اجازه دهید با توجه به شرایط موجود و حواشی ایجاد شده در مورد تیم ملی و سرمربی نظری ندهم.

او در پاسخ به این سوال که تیم ملی چه کند تا در برای بازی‌های آسیایی ۲۰۲۰ نتیجه بهتری بدست آید، گفت: به نظر من استفاده درست از مهره ها در تیم ملی خیلی مهم است. همچنین تیم ملی باید اردوها و کمپ‌هایی با تیم های بزرگ دنیا داشته باشد تا بازیکنان به هماهنگی برسند. در قهرمانی آسیا تیم‌هایی همچون عراق، کره و قطر در کمپ‌های بین‌المللی تمرین کرده و هزینه‌های زیادی برای آن‌ها شده بود. در ایران اما یک ماه، دو ماه مانده به یک مسابقه ملی‌پوش باید هم یارش را انتخاب کند، هم بدنسازی و هماهنگی انجام دهد وهم توقع نتیجه خوب از تیم دارند. این طور نمی شود، همه معادلات دنیا بهم می ریزد.

وی در ادامه به نتیجه تیم ملی هندبال ایران در قهرمانی آسیا اشاره کرد و گفت: با توجه به اردوها و روند آماده سازی واقعا پنجمی و ششمی نتیجه بدی نیست. ما راحت می توانستیم در بین چهار تیم قرار بگیریم اما عدم هماهنگی و روند آماده سازی و همچنین بدشانسی مانع آن شد. شانس با ما یار نبود و با یک تفاضل بین چهار تیم قرار نگرفتیم. بازیکنان در بازی رده‌بندی هم به خاطر آن بدشانسی انگیزه نداشتند. دیگر آب از سر ما هندبالی‌ها گذشته است.

بربط در پایان گفت: بازیکنی که در قالب تیم ملی قرار می گیرد همه تلاش خود را می‌کند تا تیم به بهترین نتیجه برسد. بازیکنان در اردوهای تیم ملی ۲ ماه سه ماه دوری از خانواده و سختی را بدون دریافت یک ریال می پذیرند تا پرچم ایران بالا رود. ما همیشه با کمترین امکانات بهترین نتیجه را گرفته‌ایم و این‌بار فقط با یک کم شانسی به جهانی نرسیدیم.

انتهای پیام