به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مهیار صداقت یکی از تیراندزان المپیکی ایران است که در ماده تفنگ سه وضعیت مسابقات قهرمانی آسیا در جایگاه پنجم قرار گرفت و سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد. صداقت در گفت‌وگو با ایسنا در مورد کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا در قطر برگزار […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، مهیار صداقت یکی از تیراندزان المپیکی ایران است که در ماده تفنگ سه وضعیت مسابقات قهرمانی آسیا در جایگاه پنجم قرار گرفت و سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کرد.

صداقت در گفت‌وگو با ایسنا در مورد کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ بیان کرد: مسابقات قهرمانی آسیا در قطر برگزار و در ماده‌های تفنگ بادی و سه وضعیت هر کدام سه سهمیه توزیع شد. در بخش بادی هفتم شدم و با اختلاف یک نفر از کسب سهمیه بازماندم اما در سه وضعیت با قرار گرفتن در جایگاه پنجم به سهمیه المپیک رسیدم.

او در ادامه افزود: تمرکزم بیشتر به کسب سهمیه در بخش بادی بود اما در سه وضعیت هم خوب بودم و شانس داشتم. وقتی در بادی نتوانستم سهمیه بگیرم کمی ناامید شدم اما با حرف‌های مربی‌ام آرام شدم و تلاش کردم تا در سه وضعیت بهتر کار کنم.

صداقت در مورد حضور در المپیک توکیو بیان کرد: خیلی خوشحال هستم و از طرف دیگر مسئولیت بزرگی دارم و باید به بهترین شکل از آن استفاده کنم، به همین دلیل تمام تلاشم را می‌کنم.  

هزینه ۴۰ میلیونی تعویض سلاح!

او در پاسخ به این سوال که آیا برنامه تمرینی مشخصی تا المپیک دارید؟ گفت: برنامه خاصی فعلا وجود ندارد. منتظر هستم اردو شروع شود تا مطابق با آن برنامه‌های خودم را هم تنظیم کنم. البته در حال حاضر تمرینات بدنسازی را انجام می‌دهم.

صداقت با بیان اینکه سلاح اکثر تیراندازان قدیمی است ونیاز به تعویض دارد، افزود: من هم باید سلاحم را عوض کنم. شاید این سلاح‌ها برای سهمیه گرفتن مناسب بود اما  برای کسب مدال در المپیک باید بهترین تجهیزات و امکانات را داشته باشیم.   تعویض سلاح بادی چیزی حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه دارد و اگر اسپانسری وجود نداشته باشد به احتمال زیاد باید خودم سلاح جدیدی بخرم.

او در این مورد افزود: فعلا اسپانسری ندارم اما وقت زیادی برای تیراندازی گذاشتم و بالاخره باید این سلاح‌ها را تهیه کنم. این کار سخت است چون حقوقی از طرف فدراسیون نمی گیریم.

عوض شدن مربی به صلاح نیست

این تیرانداز المپیکی در مورد احتمال جدایی الهام هاشمی از تیم ملی گفت:  خانم هاشمی قبل از رفتن به سنگاپور من  را می‌شناخت و حتی من  را انتخاب کرد که به تیم ملی وارد شوم به همین دلیل با روحیات واخلاقیات‌ من و دیگر ملی‌پوشان آشنایی دارد. علاوه بر این در تیم ملی هم خیلی با تیراندازان کار کرده است، به نظرم اکنون به صلاح نیست که مربی عوض شود چون تا مربی جدید با تیراندازان ارتباط برقرار کند زمان زیادی سپری می‌شود به همین دلیل بهترین گزینه برای تیم ملی خانم هاشمی است و تا الان هم بهترین نتیجه را گرفتیم.

صداقت در پایان گفت: یکی از نگرانی‌هایم در رابطه با خانم هاشمی است که هنوز نمی‌دانیم در تیم ملی می‌ماند یا نه. دومین نگرانی من هم به خاطر تامین هزینه‌های مالی و تهیه تجهیزات و امکانات است چون با رقبایی مسابقه می‌دهیم که همه چیز در دسترس دارند و این کارمان را سخت می‌کند.

انتهای پیام