قاسم سلیمانی‌دشتکی در پایان نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان که امروز (۱۸ خردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه در خصوص حوادث ناشی از هوای گرم برگزار و در مورد وقوع حریق در جنگل‌ها و عرصه‌های زیست محیطی بحث شد و تقسیم کار انجام شده است. به گزارش خبرنما به نقل […]

قاسم سلیمانی‌دشتکی در پایان نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان که امروز (۱۸ خردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه در خصوص حوادث ناشی از هوای گرم برگزار و در مورد وقوع حریق در جنگل‌ها و عرصه‌های زیست محیطی بحث شد و تقسیم کار انجام شده است.

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، وی افزود: مقرر شده که فرمانداران شهرستان‌های مربوطه جلسات ستاد مدیریت بحران را برگزار و در راستای پیشگیری از این حوادث اقدام کنند. تاکنون بسیج و عوامل مختلف مردمی، در مهار حریق عرصه‌های منابع طبیعی همکاری خوبی داشته‌اند. خوشبختانه امسال میزان آتش‌سوزی‌ها نیز بسیار کمتر از سال گذشته است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه پیش‌بینی‌های لازم برای پشتیبانی و مهار حریق انجام شده  است، گفت: عوامل انسانی در وقوع حریق عرصه‌های محیط زیست و منابع طبیعی دخیل هستند که این افراد به دستگاه قضائی معرفی خواهند شد؛ تاکنون حدود ۴۰ تا ۵۰ نفر در استان خوزستان به دستگاه قضائی معرفی شده‌اند که حکم قضائی برای آن‌ها صادر خواهد شد.

سلیمانی‌دشتکی بیان کرد: خطر ورود ملخ‌ها از کشورهای همسایه به خوزستان رفع شده است. در صورت وقوع چنین اتفاقی نیز آمادگی لازم برای برطرف کردن مساله وجود دارد.

وی ادامه داد: برای تامین آب مورد نیاز دام‌های سبک و سنگین صحبت و مقرر شد فردا موضوع آبرسانی به دام‌های سبک انجام و در جلسه‌ای دیگر که امروز برگزار می‌شود، آبرسانی به دام‌های سنگین پیگیری شود. دو سه شهرستان برای آبرسانی به گاومیش‌ها مشکل دارند که امشب راهکار لازم برای حل مشکل ارائه خواهد شد.

انتهای پیام