به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ همواره بوده‌اند گردشگران و توریست‌هایی که با وسایل نقلیه مختلف نظیر، خودروهای مختلف، موتورسیکلت، دوچرخه در پی جهانگری بوده اند و بالاخره پس از مدت ها به هدف خود رسیده اند، ولی اینبار جهانگردی ایران تصمیم گرفته است با شتر جهان را بگردد. او می‌گوید: […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ همواره بوده‌اند گردشگران و توریست‌هایی که با وسایل نقلیه مختلف نظیر، خودروهای مختلف، موتورسیکلت، دوچرخه در پی جهانگری بوده اند و بالاخره پس از مدت ها به هدف خود رسیده اند، ولی اینبار جهانگردی ایران تصمیم گرفته است با شتر جهان را بگردد.

او می‌گوید: «هدف  از آغاز  این سفر، معرفی خلیج فارس به تمامی جهانیان است.»

گفتگویی با محمد امیری، جهانگردی که قصد سفر با شتر به چندین کشور جهان برای آشنا کردن جهانیان با خلیج فارس را دارد و یکی از فعالین محیط زیست استان هرمزگان است، داشتیم که در ادامه خواهید خواند:

امیری در ابتدا این گفتگو در خصوص اینکه چرا سفر با شتر را برای معرفی خلیج فارس به جهان انتخاب کرده است؟ به برنا گفت: حدود ۲۰ سال است جهانگردی می‌کنم. ماجراجویی و عشق به طبیعت و مناظر انگیزه اصلی من برای جهانگردی است. حتی پیاده سفر کرده‌ام ولی این بار با قصد دارم با شتر راهی جاده معرفی خلیج فارس شوم تا در این مسیر با استفاده از اجاره دادن شتر درآمدزدایی هم کرده و خرج راهم را تامین کنم و همچنین در خصوص فعالیت‌های زیست محیطی و خبرهای گسترش بیابان در جهان سخن بگویم و با توجه به اینکه شتر زیستگاه کویری دارد از وجود آن در این نوع گفتمان هایم استفاده کرده و توجه مردم را جلب کنم.

وی تاکید کرد: البته وقتی فعالان محیط زیستی از تصمیم سفر من با شتر مطلع شدند اعتراضاتی را بیان کردند و تصور داشتند قصد دارم کل سفر را سوار بر شتر باشم که اینگونه نیست و ۷۰ الی ۸۰ درصد مسیرها را به صورت پیاده طی خواهم کرد و فقط به همان دلایلی که گفته شد شتر را همراه خود خواهم برد و تلاش می‌کنم حیوان خسته نشود.

امیری در خصوص چگونگی شکل‌گیری انگیزه این سفر چنین توضیح داد: از اولین دوره جشنواره بزرگداشت خلیج فارس با همت مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، هرساله فعالیت‌هایی را در رابطه با معرفی خلیج فارس انجام داده ام و از این طریق نیز تا به حال توانسته ام تا حدودی خلیج همیشه فارس را به توریست هایی که در هر دوره این جشنواره شرکت کرده اند معرفی کنم ولی انتخاب این مسیر در ادامه همان احساس مسئولیتی است که نسبت به پاسداشت و معرفی خلیج فارس دارم.