به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرالله رخشانی‌مهر ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان‌های دشتی و تنگستان با بیان اینکه اعتبارات اجرا طرح‌های محرومیت‌زدایی افزایش یافته است اظهار داشت: با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعتبارات اجرا طرح‌های محرومیت‌زدایی افزایش یافت. رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرالله رخشانی‌مهر ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان‌های دشتی و تنگستان با بیان اینکه اعتبارات اجرا طرح‌های محرومیت‌زدایی افزایش یافته است اظهار داشت: با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اعتبارات اجرا طرح‌های محرومیت‌زدایی افزایش یافت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در لایحه پیشنهادی اعتبارات محرومیت‌زدایی به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید افزود: با پیگیری نمایندگان مجلس از جمله کمیسیون برنامه و بودجه ۵ هزار میلیارد تومان اعتبارات محرومیت‌زدایی برای نوسازی، تجهیز و بازسازی مدارس مصوب شد.

وی تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی مورد توجه ویژه قرار دارد و ۴ هزار میلیارد تومان برای این مهم مصوب شده است.

رخشانی‌مهر بیان کرد: اولویت این سازمان تکمیل طرح‌های نیمه تمام مدرسه‌سازی است که از محل منابع ملی و یا استان و خیران تأمین اعتبار می‌شوند.

وی افزود: تعدادی از این طرح‌ها تا مهرماه تکمیل می‌شود و برخی دیگر از طرح‌ها تا دهه مبارک فجر تکمیل و تحویل می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش تخریب فضاهای فرسوده آموزشی را از دیگر اولویت‌ها دانست و خاطر نشان کرد: برای تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی فرسوده ۷۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

رخشانی‌مهر با بیان اینکه پروژه‌های آموزشی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد در اولویت قرار دارد گفت: سهم اعتباری پروژه‌های خیرساز آموزشی با شرایط پیشرفت مورد نظر تخصیص می‌یابد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأمین تجهیزات وسائل سرمایشی از جمله کولر گازی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: تجهیز مدارس شهرستان دشتی و تنگستان به وسائل خنک‌کننده در اولویت است و اعتبارات لازم تخصیص یافته است.

وی تأمین وسائل و تجهیزات آموزشی مدارس استان بوشهر را مورد تأکید قرار داد و افزود: در این حوزه اعتبارات لازم تخصیص می‌یابد.

بیشترین مدارس تخریبی استان بوشهر در دشتی و تنگستان قرار دارد

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار تخریبی مدارس استان بوشهر خاطر نشان کرد: بیشترین مدارس تخریبی استان بوشهر در دشتی و تنگستان قرار دارد که نشان از بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات آموزشی است.

غلامحسین کرمی با بیان اینکه بیش از ۴۰ مدرسه تخریبی در دشتی و تنگستان نیاز به بازسازی و نوسازی دارد گفت: در تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۹ هزار میلیارد تومان برای محرومیت‌زدایی سطح کشور مصوب شده که باید عادلانه توزیع شود.وی با بیان اینکه اعتبارات محرومیت‌زدایی در مناطق برخوردار هزینه می‌شود تصریح کرد: این اعتبارات باید در مناطق محروم در بخش‌های مختلف هزینه شود.

نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت این شهرستان‌ها در بخش‌های مختلف اضافه کرد: دشتی و تنگستان از کمترین امکانات ورزشی، فضای آموزشی، استخر و تجهیزات آموزشی برخوردار و لازم است توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های آموزشی و تجهیزات مدارس دشتی و تنگستان شود.