به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حمید مطهری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری بعد از برد یک بر صفر تیمش در دیدار سوپرجام، بیان کرد: در کنفرانس قبل از بازی گفتم دوست داریم جام را در تهران نگه داریم و به این قول عمل کردیم. بازیکنان فوق‌العاده پرتلاش بودند و خیلی زحمت […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، حمید مطهری، مربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری بعد از برد یک بر صفر تیمش در دیدار سوپرجام، بیان کرد: در کنفرانس قبل از بازی گفتم دوست داریم جام را در تهران نگه داریم و به این قول عمل کردیم. بازیکنان فوق‌العاده پرتلاش بودند و خیلی زحمت کشیدند. این جام را به همه هواداران خوب‌مان تقدیم می‌کنم.

او درباره شرایط فنی بازی هم گفت: در نیمه اول ثباتی  که همیشه در پاس دادن و شناور بازی کردن داشتیم، به دست نیامد. البته برای گلزنی موقعیت داشتیم اما ثبات همیشگی را نداشتیم. دلیلش هم دوری از تمرینات بود. تیم ما دو تکه شده بود و خیلی از بازیکنان ما در اختیار تیم ملی بودند. حتی یکی از مربیان ما در اختیار تیم ملی بود. باشگاه پرسپولیس همراه تیم ملی بود و به این افتخار می‌کنیم. اگر در نیمه اول مثل همیشه نبودیم به این دلیل بود که تیم ما دو تکه شده بود. در سه روزی که وقت داشتیم سعی کردیم بازیکنان را خیلی خوب ریکاوری کنیم و بعد از آن هماهنگی ایجاد کنیم. در نیمه دوم فوق‌العاده بودیم و از کانال‌های کناری که شگرد تیم ماست استفاده کردیم. در بحث انتقال از حمله به دفاع و همچنین دفاع به حمله تیم ما خیلی منظم کار کرد. موقعیتی به تراکتور ندادیم و سازمان دفاعی ما فوق‌العاده بود. به بازیکنان تبریک می‌گویم. خیلی متعهدانه کار کردند. 

مطهری در پاسخ به این پرسش که آیا این قهرمانی باعث نمی‌شود انگیزه بازیکنانش برای دو جام باقی‌مانده کمتر بشود هم توضیح داد:‌ پرسپولیس همیشه نشان داده تشنه قهرمانی است. در این سال‌ها دیده‌اید قهرمانی در DNA بازیکنان پرسپولیس است. این تیم ژن قهرمانی دارد. این قهرمانی ما را برای مسابقات بعدی پر انگیزه‌تر خواهد کرد. این بازی سرآغاز یک مسیر سخت است. این بازی برای ادامه لیگ یک نقطه عطف و روحیه خوب بود. ما همیشه متعهدانه و پرتلاش به کارمان ادامه می‌دهیم. 

او اضافه کرد: تیم ما نشان داده هیچ‌ موقعی متکی به فرد نبوده است. ما به معنای واقعی کلمه یک تیم هستیم. از جوان‌ترین بازیکن تا مسن‌ترین بازیکن ما همیشه متعهدانه در اختیار تیم هستند. تیم ما تغییرات زیادی پیدا می‌کند اما شکل بازی ما همان است و همه باانگیزه کار می‌کنند. ما یک تیم هستیم و به این افتخار می‌کنیم.

انتهای پیام