– اخبار بین الملل – به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “اسماعیل الحدیدی” مشاور رئیس‌جمهور عراق و معاون سابق استانداری کرکوک در گفت‌وگو با “رادیو اسپوتنیک”، تصریح کرد: عملیات “قهرمنان عراق- پیروزی حاکمیت” اعتماد شهروندان به نیروهای نظامی‌ کشور را که با نظارت فرمانده کل نیروهای مسلح و مشارکت تمامی نیروهای […]

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرنما به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، “اسماعیل الحدیدی” مشاور رئیس‌جمهور عراق و معاون سابق استانداری کرکوک در گفت‌وگو با “رادیو اسپوتنیک”، تصریح کرد: عملیات “قهرمنان عراق- پیروزی حاکمیت” اعتماد شهروندان به نیروهای نظامی‌ کشور را که با نظارت فرمانده کل نیروهای مسلح و مشارکت تمامی نیروهای مشترک و الحشد الشعبی، مناطقی را پاکسازی می‌کنند، تقویت می‌کند.

مشاور رئیس‌جمهور عراق افزود، این عملیات پاکسازی در دستیابی به اطلاعاتی مهم کمک خواهد کرد و این احساس قوی را به شهروندان در مناطق مورد هدف خواهد داد که دولت و نیروهای نظامی پشت آنها قرار دارند و از آنها حمایت می‌کند و نیز برای پایان دادن به حضور گروه تروریستی داعش تلاش می‌کنند.

الحدیدی خاطرنشان کرد که “مصطفی الکاظمی” نخست‌وزیر عراق رئیس دستگاه اطلاعاتی بود و اطلاعاتی کافی درباره تحرکات این گروه تروریستی دارد.

فرمانده عملیات مشترک عراق در ۱۴ فوریه گذشته از پایان مرحله نخست عملیات “قهرمانان عراق خبر داد و در دهم آوریل مرحله دوم عملیات ” قهرمانان پیروزی” آغاز شد.

پیش از این، “عبدالامیر رشید یار الله” معاون فرمانده عملیات مشترک اعلام کرده بود که در این عملیات، نیروهای ارتش و پلیس فدرال و نیروهای واکنش سریع و الحشد الشعبی با پشتیبانی جنگنده‌های ارتش و ائتلاف بین‌المللی و تمامی آژانس‌های اطلاعاتی و امنیتی حضور دارند.

وی گفت که هدف از این عملیات تحکیم ثبات و امنیت دراین مناطق و تعقیب باقی‌مانده‌های داعش و بازداشت افراد تحت تعقیب است.