امیر اسماعیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح «سودای بندگی»، اظهار کرد: طرح سودای بندگی به‌منظور آموزش و گسترش فرهنگ عملی نماز دوره ابتدایی و متناسب با هر یک از گروه‌های معلول دانش‌آموزی از آبان‌ماه امسال آغاز شده است. وی تصریح کرد: باتوجه به این‌که بذر هویت دینی و معنوی انسان در بستر […]

امیر اسماعیلی در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح «سودای بندگی»، اظهار کرد: طرح سودای بندگی به‌منظور آموزش و گسترش فرهنگ عملی نماز دوره ابتدایی و متناسب با هر یک از گروه‌های معلول دانش‌آموزی از آبان‌ماه امسال آغاز شده است.

وی تصریح کرد: باتوجه به این‌که بذر هویت دینی و معنوی انسان در بستر کودکی کاشته می‌شود و با گذشت زمان و رشد سنی کودک، شاخ و برگ و میوه و ثمر می‌دهد و ریشه‌هایش نیز استوارتر می‌گردد، از این‌رو، برای ترویج نماز باید سنین کودکی و نوجوانی فرزندان‌مان را دریابیم و به آن‌ها نماز را آموزش دهیم.

اسماعیلی اضافه کرد: طرح «سودای بندگی» شامل آموزش عملی وضو و نماز با مشارکت یک‌هزار دانش‌آموز دختر و پسر با نیازهای ویژه مقطع ابتدایی از  آبان‌ماه  امسال در مدارس استثنایی شهرستان‌ها و مناطق تابعه استان آغاز شده و دانش‌آموزان علاوه‌بر آموزش محتوای وضو و نماز نسبت به چگونگی انجام افعال نماز و احکام وضو، متناسب با گروه سنی و نوع معلولیت آشنا می‌شوند.

وی با اشاره به این‌که ستون دین نماز است، اضافه کرد: اگر در تعلیم و تربیت، پرورش و تهذیب برای دانش‌آموزان صورت نگیرد در بخش آموزش به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

انتهای پیام