«پروانه سلحشوری»، نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "ادعای ابوترابی مبنی بر دریافت آپارتمان توسط برخی نمایندگان در ازای پس گرفتن امضای استیضاح" گفت: آقای ابوترابی با این صحبتشان نمایندگان و همه را متهم کرده اند و باید لیستی که در دست دارند را منتشر کنند. […]

«پروانه سلحشوری»، نماینده مردم تهران در مجلس، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص "ادعای ابوترابی مبنی بر دریافت آپارتمان توسط برخی نمایندگان در ازای پس گرفتن امضای استیضاح" گفت: آقای ابوترابی با این صحبتشان نمایندگان و همه را متهم کرده اند و باید لیستی که در دست دارند را منتشر کنند. به نظر می رسد برخی نمایندگان از استیضاح و طرح سوال برای گرفتن امتیاز سوء استفاده می کنند، حال ممکن است این امتیاز شخصی نباشد و برای رسیدگی به حوزه انتخابیه آنها باشد.

او ادامه داد: از نفع شخصی برخی نمایندگان در استیضاح تا این حد که آپارتمان بگیرند با خبر نبودم.

سلحشوری گفت: در راستای شفاف سازی خوب است که کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان یا خود مجلس لیست نمایندگانی که استیضاح کردند و استیضاح خود را پس گرفته اند را منتشر کند. خیلی از نمایندگان هم این گونه نیست که آدم های ناسالمی باشند اما ممکن است در این بین چنین افرادی هم باشند مثل هرجای دیگر.

او گفت:  شکایت فردی در این خصوص فایده ای ندارد باید جمعی با دوستان صحبت کنیم. حرفی که آقای ابوترابی مطرح کرده همه را در مظان اتهام قرار داده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح کرد: برخی چون نزدیک انتخابات است چنین مسایلی را مطرح می کنند و ممکن است این موضوع شائبه انتخاباتی باشد؛ البته آقای ابوترابی معمولا از این حرف ها می زنند اما باید با سند و مدرک حرف بزنند.

او در خصوص تاثیر این موضوع بر افکار عمومی گفت: مردم قبل از این ادعای آقای ابوتربی می گفتند نمایندگان دزد هستند حال اگر افراد سالم هم در این بین باشند، همه را دزد می بینند حال با صحبت های آقای ابوترابی، شک آنها بیشتر شده و می گویند ما که از روز اول می دانستیم همه دزدند.

سلحشوری بیان کرد: این موضوع تاثیر بدی دارد و آقای ابوترابی با آبروی همه نمایندگان بازی کرده و باید حداقل لیست ارایه بدهد. این کار اقای ابوترابی اگر به نحو درستی صورت بگیرد، می تواند کارآمد باشد.