به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت سدهای خوزستان اظهار کرد: در برنامه ریزی برخی از سدها سعی کرده ایم تا جایی که امکان دارد ورودی‌های حوزه های آبریز را کنترل کرده تا با حداقل مشکل و آسیب روبه‌رو شویم. او […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت سدهای خوزستان اظهار کرد: در برنامه ریزی برخی از سدها سعی کرده ایم تا جایی که امکان دارد ورودی‌های حوزه های آبریز را کنترل کرده تا با حداقل مشکل و آسیب روبه‌رو شویم.

او گفت: برای کنترل سیلاب پیش بینی شده در اثر بارندگی های روزهای آینده حدود یک میلیارد مترمکعب در سد کارون، حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب در سد دز، حدود ۸۰ میلیون مترمکعب در مارون و حدود ۱۰۰ میلیون مترمکعب در سد کرخه حجم خالی ایجاد کردیم که البته با جدیدت و با تلاش سعی می‌کنیم که این حجم خالی را افزایش دهیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه اهالی برخی از روستاهای در معرض سیل نسبت به تخلیه خانه‌های خود مقاومت می‌کنند، گفت: به روستاهایی که در معرض خطر سیل هستند اعلام شده که خانه‌ها را تخلیه کنند اما بعضی از مردم روستاها مقاومت می کنند که بنده از آنها خواهش می‌کنم با ستاد مدیریت بحران استان همکاری کنند.

شریعتی یادآور شد:  زمین های کشاورزی بعضی از روستاها با مشکل مواجه شده که برای خروج آب از این زمین‌ها کانال‌هایی زده شده است.

استاندار خوزستان در پایان با درخواست از مردم برای همکاری بیشتر با مدیریت بحران خوزستان، یادآور شد: رییس جمهور نیز در سفر روز گذشته به استان بر پرداخت خسارت های وارده به کشاورزان و مردم تاکید کردند.