به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سایت ورزش سه در ادامه نوشت: با اعلام سایت رسمی باشگاه پرسپولیس مهرداد خانبان از امروز به عنوان آنالیزور تیم بزرگسالان معرفی شد و کار خود را در کنار گابریل کالدرون آغاز کرد. اما با نگاهی به سوابق خانبان به تجربه بالای او در حرفه‌اش می‌رسیم. او که […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، سایت ورزش سه در ادامه نوشت: با اعلام سایت رسمی باشگاه پرسپولیس مهرداد خانبان از امروز به عنوان آنالیزور تیم بزرگسالان معرفی شد و کار خود را در کنار گابریل کالدرون آغاز کرد.

اما با نگاهی به سوابق خانبان به تجربه بالای او در حرفه‌اش می‌رسیم. او که دارای مدرک مربیگری A آسیا است، کار حرفه‌ای خود را با افشین قطبی از پرسپولیس شروع کرد و توانست در همان سال قهرمانی تاریخی با سرخ‌ها را تجربه کند. خانبان در ادامه همراه با قطبی به تیم ملی رفت و توانست در جام ملت‌های ۲۰۱۱ قطر کنار این مربی در تیم ملی باشد؛ نقطه عطفی برای این فرد که دوران طلایی کارنامه‌اش را رقم زد.

خانبان با آمدن کارلوس کی‌روش به علت تسلط کامل به زبان انگلیسی، یکی از نفرات ایرانی کادر فنی باقی ماند و در این مدت به فرد مورد اعتماد مرد پرتغالی تبدیل شد، به طوری که تغییرات زیاد در کادر فنی گریبان او را نگرفت و خانبان آنالیزور تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ و جام ملت‌های ۲۰۱۵ بود. شاید اگر برخی حواشی در کادر فنی به وجود نمی‌آمد او در جام جهانی ۲۰۱۸ هم می‌توانست حضور داشته باشد که این اتفاق رخ نداد.

البته باید به این نکته اشاره کرد که خانبان در کنار تیم ملی، دستیار منصوریان در نفت تهران نیز بود و همراه این تیم حضور در جمع هشت تیم برتر آسیا و کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرد. خانبان بعد از جدایی از تیم ملی به کادر جواد نکونام اضافه شد و توانست با خونه به خونه بابل و هم‌چنین نساجی مازندران روزهای خوبی را پشت سر بگذارد که نتیجه‌اش حضور نساج‌ها در لیگ برتر بود.

خانبان در دو سال گذشته باز هم در کنار قطبی قرار گرفت و این بار در چین مشغول به کار شد. او همراه با دیگر مربی ایرانی به تیم شیجیاژوانگ رفت و سال گذشته هم مربی اول تیم دوم این تیم بود. کارنامه‌ای بسیار خوب که حالا این فرد را بار دیگر به پرسپولیس رسانده و دستیار گابریل کالدرون کرده است.

انتهای پیام