عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اهمیت فضای مجازی را به‌اندازه اهمیت انقلاب اسلامی می‌دانند و ایشان در جایی فرمودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم. وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در اظهارات متعددی غفلت از آسیب‌های مرتبط با این […]

عبدالکریم جمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اهمیت فضای مجازی را به‌اندازه اهمیت انقلاب اسلامی می‌دانند و ایشان در جایی فرمودند که اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در اظهارات متعددی غفلت از آسیب‌های مرتبط با این فضا را گوشزد کرده‌اند و تعابیری راهبردی به کار گرفته‌اند، اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب به دلیل بی‌توجهی به مدیریت عالمانه و هوشمند مسائل مرتبط با فضای مجازی در کشور و نبود اعمال حاکمیت جمهوری اسلامی بر این فضا دغدغه بسیاری دارند و به عقیده کارشناسان و فعالان فضای مجازی باید در این زمینه اقدام راهبردی و مناسب صورت پذیرد.

جمیری درخصوص طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی که این روزها مورد توجه رسانه‌ها و مردم قرار گرفته است گفت: این طرح سال گذشته و در راستای صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی و رفع خلأهای قانونی در مجلس مطرح شد و بنده به اتفاق تعداد دیگری از نمایندگان آن را امضا کردیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص حواشی ایجاد شده درخصوص این طرح بیان داشت: اولاً امضای یک طرح به منظور قبول تمام اجزای آن نیست بلکه برای آماده کردن یک طرح است که در دستور قرار بگیرد و هر کدام از امضاءکنندگان ممکن است نظرات متفاوتی داشته باشند.

جمیری ادامه داد: ثانیاً با پذیرش و اعلام وصول آن، طرح در کمیسیون مورد بررسی قرار می‌گیرد و ممکن است تغییراتی در آن صورت بگیرد که با طرح اولیه تفاوت داشته باشد.

وی اظهار داشت: مدیریت فضای مجازی یک امر معقول در همه جوامع است که باید به درستی و عالمانه انجام شود، همان میزان که برخورد نسنجیده در مدیریت و تنظیم ضوابط غیرمعقول می‌تواند خسارت به بار آورد، برخورد ولنگار و عدم مدیریت فضای مجازی می‌تواند آسیب جدی به همراه داشته باشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر خاطرنشان کرد: بسیاری از حواشی و مطالبی که این روزها در رسانه‌ها درخصوص این طرح منتشر شده خلاف واقع است، در صورتی که رسانه‌ها باید به اصل موضوع و موازین مطرح‌شده در آن بپردازند و در جهت تحقق یک مصوبه خوب برای صیانت از حقوق عموم مردم قلم بزنند و الا با حرکات سوگرایانه به قصد تخریب این یا آن به بهانه امضای یک طرح نتیجه مناسبی برای مردم حاصل نخواهد شد.