کیانوش رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره داربی هفتادم که دهم فروردین سال ۹۰ برگزار شد، اظهار کرد: ما برای برد به میدان رفته بودیم البته در نیمه نخست واقعاً پرسپولیس هم خوب کار کرد اما در نیمه دوم ما واقعاً بهتر بودیم. چراکه چند فرصت خوب گلزنی هم به دست آوردیم که به گل […]

کیانوش رحمتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره داربی هفتادم که دهم فروردین سال ۹۰ برگزار شد، اظهار کرد: ما برای برد به میدان رفته بودیم البته در نیمه نخست واقعاً پرسپولیس هم خوب کار کرد اما در نیمه دوم ما واقعاً بهتر بودیم. چراکه چند فرصت خوب گلزنی هم به دست آوردیم که به گل تبدیل نشد. با توجه به این که چند بازی قبل از داربی پرسپولیس نتایج خوبی نگرفته بود، آن‌ها می‌خواستند هر طور که شده بازی را ببرند که حتی گلی هم زدند که داور آفساید اعلام کرد. یادم می‌آید آن گل را محمد نوری زد که کمک داور تشخیص داد او در آفساید به توپ رسیده است.

او افزود: بعد از آن بازی چند روزی در روزنامه‌ها به آن صحنه پرداختند و حتی عنوان شد تصویر چاپ شده در روزنامه‌ها فتوشاپ است. به نظر می‌رسید پرسپولیسی‌ها سعی دارند با فتوشاپ طوری قلمداد کنند که داور اشتباه کرده است اما من فکر می‌کنم محمد نوری واقعاً در شرایط آفساید به گل رسید.

رحمتی درباره این که حس و حالش از برگزاری داربی در تعطیلات نوروز چیست؟ گفت: برگزاری داربی در نوروز محاسن و معایب خاص خودش را دارد. وقتی تعطیل است و داربی برگزار می‌شود، شهرستانی‌ها که دوست دارند داربی را از نزدیک ببینند این فرصت را دارند به ورزشگاه بیایند و بازی را ببینند و حتی خاطرم هست در آن بازی که سال ۹۰ برگزار شد، خیلی از شهرستانی‌های عزیز خود را به ورزشگاه آزادی رسانده بودند و جو بسیار خوبی در ورزشگاه حاکم بود اما از طرف دیگر، وقتی در عید بازی برگزار می‌شود، دیگر نمی‌توان به آن رسم و رسوم‌های معمول رسید و دید و بازدیدها برای اهالی فوتبال کم‌تر می‌شود.

وی درباره ارزیابی‌اش از داربی پیش‌رو هم گفت: الان پنج تیم شانس قهرمانی دارند و این بازی هم بسیار مهم است چراکه هر یک از تیم‌ها اگر پیروز شوند شانس خود را برای قهرمانی بیش‌تر خواهند کرد البته اگر بازی مساوی هم شود، به سود سایر رقیبان خواهد بود. با این حال تاکید می‌کنم پیروز داربی را نمی‌توان قهرمان لیگ قلمداد کرد.

رحمتی ادامه داد: با توجه به این که حساسیت این بازی زیاد است فکر می‌کنم در نیمه نخست هر دو تیم برای گل نخوردن به میدان بروند و در نیمه دوم شرایط کمی تغییر کند و شاهد بازی هجومی‌تری باشیم. با توجه به عملکرد دو تیم پیش‌بینی می‌کنم استقلال برنده داربی باشد.

انتهای پیام