شاهدخت فتحی بیرانوند امروز ۲۴ خردادماه، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح برنامه نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک و کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت، از اول تیرماه ۱۴۰۰ دفترچه بیمه در صندوق‌های کارکنان دولت و سایر اقشار متوقف خواهد شد. وی با اشاره به اینکه یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بیمه شده در لرستان وجود دارد، […]

شاهدخت فتحی بیرانوند امروز ۲۴ خردادماه، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح برنامه نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک و کاهش کاربرد دفترچه بیمه سلامت، از اول تیرماه ۱۴۰۰ دفترچه بیمه در صندوق‌های کارکنان دولت و سایر اقشار متوقف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر بیمه شده در لرستان وجود دارد، ادامه داد: در صندوق ایرانیان ۷۵۳۰ نفر، سایر اقشار ۷۰ هزار و ۸۰۰ نفر و کارکنان دولت ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش بیمه سلامت در استان هستند.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان با اشاره به حذف تدریجی دفترچه‌های سلامت که از ابتدای اردیبهشت در صندوق بیمه همگانی و از اول خردادماه صندوق بیمه روستاییان و عشایر آغاز شده، بیان کرد: بیمه‌شدگان بدون نیاز به برگه دفترچه جهت انجام ویزیت و دریافت خدمات صرفاً با ارائه کد ملی، شناسنامه یا صفحه اول دفترچه که حاوی اطلاعات بیمه شده است از خدمات تشخیصی درمانی بهره‌مند شوند.

فتحی بیرانوند خاطرنشان کرد: بیمه‌شدگان به‌منظور برخورداری از خدمات بیمه‌ای می‌توانند قبل از مراجعه به مطب با استفاده از کد دستوری از اعتبار دفاتر بیمه‌ای خود مطلع شوند.

وی اضافه کرد: بیمه‌شدگان به‌هیچ‌وجه دغدغه دسترسی به سوابق درمانی خود را نداشته باشند و می‌توانند از طریق سامانه سرویس‌های شهروندی بیمه سلامت که برای بیمه‌شدگان طراحی و راه‌اندازی شده سوابق درمانی و بیمه‌ای خود را مشاهده کنند و از ارائه خدمات سازمان بیمه سلامت مطلع شوند.

انتهای پیام