به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا در نشست فیلم “دوزیست” برزو نیک نژاد کارگردان این اثر گفت: سعی کردم در این فیلم خیلی از واقعیت‌ها را نگویم. همه ما حرف‌های نزده زیادی داریم و جبر زندگی آدم‌ها را مجبور می‌کند دوزیست‌وار زندگی کنند. وی ادامه داد: قرار بود آذرماه پارسال آن را کلید بزنیم […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا در نشست فیلم “دوزیست” برزو نیک نژاد کارگردان این اثر گفت: سعی کردم در این فیلم خیلی از واقعیت‌ها را نگویم. همه ما حرف‌های نزده زیادی داریم و جبر زندگی آدم‌ها را مجبور می‌کند دوزیست‌وار زندگی کنند.

وی ادامه داد: قرار بود آذرماه پارسال آن را کلید بزنیم اما جمع کردن این تعداد بازیگر سخت بود و سعید پورصمیمی هم انتخاب اولمان بود.‌ من هربار سعی کردم وقتی با جواد عزتی کار میکنم متفاوت از قبلی باشد. برای بازیگر زن فیلم نیز به یک چهره جدید نیاز داشتم و از انتخاب الهام اخوان‌ بسیار راضی هستم.

کارگردان این اثر در توضیحاتی بیان کرد: سعی کردم قصه مردانه تعریف کنم و معتقدم خانم‌ها در ایران در بعضی از قسمت‌های زندگی تحت جبر قرار می‌گیرند. اتفاقات مختلفی در کشور رخ می‌دهد که تاثیرش را روی آدم‌ها می‌گذارد، در سکانس اول فیلم گفته می‌شود زندگی شعبده بازی است و در پایان نشان می‌دهد که خیلی از اتفاقات زندگی ممکن است رخ ندهد و مثل شعبده بازی باشد.

نیک نژاد درباره سوالاتی که درباره بحث های حقوقی این اثر شد پاسخ داد که این اثر مشاور حقوقی داشته است و از این نظر مشکلی ندارد.

سعید خانی تهیه کننده “دو زیست” بیان کرد: من خودم پخش کننده هستم و در ابتدا میخواستیم فیلم را اکران کنیم اما چون پاییز شلوغی بود گفتیم اول فیلم را به جشنواره بدهیم بعد نمایش عمومی بگذاریم.

وی ادامه داد: بعد از فیلم “ارادتمند، نازنین،بهاره، تینا” که پنج سال از ساخت آن می‌گذرد دیگر نمی‌خواستم فیلم اجتماعی بسازم اما بعد از آنکه “لونه زنبور” را ساختیم تصمیم گرفتم دوباره این کار را انجام دهم. خیلی صادقانه همه کمک کردند تا این فیلم ساخته شد.

هادی حجازی‌فر بازیگر این فیلم نیز در سخنانی بیان کرد: اولین چیزی که از برزو نیک نژاد پرسیدم برای این بود که چرا من این نقش را بازی کنم. در بازیگری جرات ریسکم بالاست زیرا رویایی ندارم و فقط می‌خواهم تجربه کنم و یاد بگیریم.

پژمان جمشیدی درباره بازی اش در این فیلم گفت: پیشنهاداتی که در طول یک سال به من میرسد بیشتر کمدی هستند اما دوست داشتم در ژانرهای دیگر هم بازی کنم به همین در این فیلم حاضر شدم.

حمیدرضا مدقق منتقد حاضر در این نشست در سخنانی بیان کرد: “دوزیست” در پایان مخاطب را شگفت زده میکند و نتوان آخر داستان را حدس زد. “دوزیست” روایت بی‌صداقتی است.

وی افزود: برزو نیک نژاد و سعید خانی میتوانستند لونه زنبور۲ را بسازند اما تصمیم گرفتند اینکار را نکنند و یک فیلم جدی و اجتماعی بسازد.

این نشست با حضور  برزو نیک نژاد (کارگردان)، سعید خانی (تهیه‌کننده) ،علی برازنده (مدیرفیلمبرداری)، جوادعزتی، هادی حجازی‌فر، پژمان جمشیدی، ستاره پسیانی و الهام اخوان (بازیگران)، امیرحسین قدسی (طراح صحنه )، مهدی سعدی (تدوین)، ملودی اسماعیلی (طراح لباس)  و حمیدرضا مدقق (منتقد) و با اجرای محمدرضا مقدسیان پانزدهم بهمن‌ماه در پردیس سینمایی ملت برگزارشد.

انتهای پیام