– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، در ادامه مسابقات هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال، امروز (سه‌شنبه) هفت دیدار برگزار می‌شود که در مهمترین بازی فولاد خوزستان میزبان پرسپولیس خواهد بود. در زیر به دیدارهای روز دوم از هفته بیست‌وششم لیگ برتر اشاره می‌شود: ماشین‌سازی – مس با تغییر رأی […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، در ادامه مسابقات هفته بیست‌وششم لیگ برتر فوتبال، امروز (سه‌شنبه) هفت دیدار برگزار می‌شود که در مهمترین بازی فولاد خوزستان میزبان پرسپولیس خواهد بود. در زیر به دیدارهای روز دوم از هفته بیست‌وششم لیگ برتر اشاره می‌شود:

ماشین‌سازی مس

با تغییر رأی پرونده دیدار سایپا و پیکان، بار دیگر ماشین‌سازی شانس بقا در لیگ را پیدا کرد، اما روی کاغذ آنها اولین تیمی هستند که به نظر می‌رسد به لیگ دسته اول سقوط می‌کنند. ماشین‌سازی با آمدن علیرضا اکبرپور به لحاظ فنی شرایط بهتری پیدا کرد، اما با ۱۱ امتیاز مدت‌هاست که در انتهای جدول جا خوش کرده‌اند. مس پس از چند هفته ناکامی متوالی که باعث نگرانی مسئولان این تیم برای حضور در منطقه خطر شده بود، هفته گذشته فولاد خوزستان را در آخرین ثانیه‌های وقت‌های تلف شده شکست داد تا امید بار دیگر به اردوی مس بازگردد. شاگردان محمد ربیعی با ۳۱ امتیاز در جایگاه یازدهم قرار دارند و اگر موفق به کسب پیروزی شوند، می‌توانند با خیال راحت به ادامه مسابقات لیگ فکر کنند. 

کمیته استیناف، رأی کمیته انضباطی را رد کرد/ حکم برد ۳ بر صفر سایپا لغو شد

گل‌گهرآلومینیوم

روی نیمکت هر دو تیم مربیان استقلالی می‌نشینند. امیر قلعه‌نویی و علیرضا منصوریان روزگاری همبازی بودند و بعدها قلعه‌نویی سرمربی منصوریان شد. گل‌گهر پس از دو شکست متوالی مقابل استقلال و پرسپولیس در شرایطی گام به این مسابقه می‌گذارد که کارش برای کسب سهمیه آسیا سخت شده است. جدول رده‌بندی اما، نشان می‌دهد که گل‌گهر در صورت برتری می‌تواند جای آلومینیوم را بگیرد و بار دیگر به کسب سهمیه امیدوار باشد. آنها برابر تیمی قرار می‌گیرند که هفته گذشته استقلال را متوقف کرد و حریف آسانی برای گل‌گهر نخواهد بود. گل‌گهر با ۳۵ امتیاز در رده هفتم قرار گرفته و آلومینیوم ۳۷ امتیازی در جایگاه چهارم قرار دارد. 

استقلال تراکتور

یکی از بازی‌های جذاب هفته در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. استقلال پس از چند پیروزی در لیگ برتر هفته گذشته در یک بازی جنجالی مقابل آلومینیوم اراک متوقف شد، دیداری که شاگردان فرهاد مجیدی اعتقاد داشتند به دلیل اشتباه داوری از کسب سه امتیاز محروم شدند. جایگاه استقلال برای کسب سهمیه خوب است، اما برای اینکه بتواند روند خوبی داشته باشد و با روحیه بهتری آماده مصاف با پرسپولیس در جام حذفی شود، نیاز به پیروزی دارد. مجیدی برای این دیدار شیخ دیاباته و هروویه میلیچ را به دلیل عدم آمادگی و فرشید اسماعیلی را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد. 

مجیدی در حالی روبه‌روی تیم فیروز کریمی قرار می‌گیرد که در لیگ هفتم شاگرد او در استقلال بود. دوستداران فوتبال به خاطر دارند که این دو در مقطعی با یکدیگر به اختلاف خورده بودند. تراکتور با لشکری از غایبان گام به این مسابقه می‌‌گذارد. مهدی تیکدری، اکبر ایمانی، میثم تیموری، میلاد فخرالدینی، حمید بوحمدان و محمدرضا خانزاده از جمله نفراتی هستند که به دلیل محروم و مصدومیت غایب بازی خواهند بود. برتری هفته گذشته تراکتور مقابل ذوب‌آهن پس از چند بازی ناکامی، کمی روحیه این تیم را برای بازی امروز بالا برده است. تراکتور با ۳۶ امتیاز در جایگاه پنجم است و استقلال با ۴۴ امتیاز در رده سوم قرار دارد. 

پیکان سپاهان

تغییر نتیجه بازی پیکان مقابل سایپا و حکم به برتری شاگردان مهدی تارتار، روحیه این تیم را برای بازی امروز بالا برده است. پیکان با ۳۴ امتیاز در رده هشتم جدول رده‌بندی است و قصد دارد در ورزشگاه خانگی از تیم آماده سپاهان امتیاز بگیرد و باز هم به شرایط خودش در جدول سر و سامان بدهد. سپاهان نیز که با ۵۲ امتیاز در رده دوم قرار گرفته، برای اینکه از کورس قهرمانی با پرسپولیس عقب نیفتد، نیاز مبرم به سه امتیاز دارد. سپاهان علاوه بر این بازی، نیم نگاهی به دیدار حساس فولاد خوزستان و پرسپولیس دارد تا با لغزش سرخ‌پوشان بار دیگر به صدر جدول بازگردد.

پدیده نفت مسجدسلیمان

یکی دیگر از بازی‌هایی که مربیان استقلالی مقابل هم قرار می‌گیرند در مشهد برگزار می‌شود. پدیده در دو هفته گذشته دو پیروزی به نام خود ثبت کرده و با ۳۴ امتیاز در رده نهم قرار دارد. شاگردان مهدی رحمتی برای اینکه به کسب سهمیه آسیا امیدوار باشند، چاره‌ای جز پیروزی ندارند. نفت مسجدسلیمان با محمود فکری هفته عجیبی را سپری کرد. نفتی‌ها پس از آمدن فکری نتایج خوبی گرفته بودند، اما شکست هفته گذشته مقابل صنعت نفت آبادان باعث شد برخی از هواداران نفت علیه کادر فنی خود موضع بگیرند، اتفاقی که باعث ناراحتی کادر فنی مسجدسلیمانی‌ها شده بود. باید دید فکری برای جمع و جور کردن شرایط تیمش، می‌تواند از پس تیم مهدی رحمتی بر بیاید یا نه. 

صنعت نفتنساجی

شاگردان اکبر پورموسوی با ۳۲ امتیاز در رده دهم قرار دارند و برای اینکه خیال‌شان از سقوط راحت شود، باید در دیدار خانگی به پیروزی دست پیدا کنند. نساجی برخلاف صنعت نفت، روزهای سختی را سپری کرد. شکست هفته گذشته برابر پیکان باعث شد ساکت الهامی از سرمربیگری این تیم کناره‌گیری کند. با رأی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال که باعث تغییر نتیجه بازی سایپا و پیکان شد، ورق به سود نساجی برگشت. آنها با ۲۵ امتیاز در جایگاه سیزدهم هستند و اگر در گرمای آبادان سه امتیاز را بگیرند، می‌توانند با امید بیشتری به مسابقات بعدی بیندیشند. 

فولاد پرسپولیس

مهم‌ترین بازی این هفته در ورزشگاه شهدای فولاد اهواز برگزار می‌شود. پرسپولیس با ۵۴ امتیاز صدرنشین است و می‌خواهد با یک پیروزی دیگر گامی بلند برای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی در لیگ بردارد. چند هفته پیروزی پشت سر هم و تساوی سپاهان مقابل فولاد کافی بود تا شاگردان یحیی گل‌محمدی به صدر جدول بازگردند. تنها نگرانی گل محمدی، عدم پرداختی‌ از سوی باشگاه به بازیکنان بوده که باعث ناراحتی آنها شده است، هر چند مدیران باشگاه وعده داده‌اند در روزهای آینده به بازیکنان پرداختی داشته باشند. بازیکنان پرسپولیس بدون توجه به مشکلات امتیازات هفته‌های اخیر را کسب کرده‌اند و عزم‌شان برای رسیدن به پنجمین قهرمانی متوالی جدی است. 

فولاد که مدت‌ها سایه به سایه استقلال حرکت می‌کرد، اکنون با ۳۵ امتیاز در رده ششم است. شاگردان جواد نکونام برای اینکه فرصت رسیدن به سهمیه آسیا را از دست ندهند، باید در این دیدار سه امتیاز را بگیرند. این در حالی است که نکونام اعلام کرده برای بازی با پرسپولیس دست‌شان بسته است. 

دیدار رفت دو تیم با حاشیه‌های زیادی همراه بود. مهدی هاشمی‌نسب مربی فولاد که سابقه بازی در پرسپولیس را دارد، انتقادهای زیادی علیه این تیم مطرح کرد که با پاسخ پرسپولیسی‌ها همراه بود. دیداری که با نتیجه ۲ بر یک به سود شاگردان گل‌محمدی به پایان رسید. 

برنامه بازی‌های امروز به همراه اسامی داوران به شرح زیر است:

سه‌شنبه ۱۵ تیر
* ماشین سازی – مس رفسنجان، ساعت ۱۹، ورزشگاه شهید سلیمانی تبریز
حسین زیاری – هادی طوسی – مرتضی سلمان‌نژاد – محمد باقر پورباقر
ناظر: محمود رفیعی

* گل‌گهر سیرجان – آلومینیوم اراک، ساعت ۲۰:۲۰، ورزشگاه سردار سلیمانی سیرجان
کوپال ناظمی – حسن انتظاری – مهدی شفیعی – عنایت قوچ کانلو
ناظر: ایرج نظری

* استقلال – تراکتور تبریز، ساعت ۱۹:۱۵، ورزشگاه آزادی
پیام حیدری – سعید علی‌نژادیان – فرهاد مروجی – عبدالنبی پورخلف
ناظر: محسن ترکی

* پیکان – سپاهان، ساعت ۱۹:۵۰، ورزشگاه شهدای شهر قدس
میثم حیدری – قهرمان نجفی – بهمن عبدالهی – وحید زمانی
ناظر: علی خسروی

* پدیده مشهد – نفت مسجدسلیمان، ساعت ۲۰:۳۰، ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد
روح الله شریفی – محمد راهی – حمیدرضا افشون – کیوان علیمحمدی
ناظر: سعید بطحایی

* صنعت نفت آبادان – نساجی مازندران، ساعت ۲۱، ورزشگاه تختی آبادان
محمدرضا اکبریان – مهدی عالیقدر – محمد عطایی – شاهین یزدانی
ناظر: مسعود مرادی

* فولاد خوزستان – پرسپولیس، ساعت ۲۱:۱۰، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
سیدوحید کاظمی – آرمان اسعدی – علیرضا مرادی – امید سعیدفر
ناظر: اسماعیل صفیری

جدول رده‌بندی لیگ برتر

دیدارهای هفته بیست‌وششم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور دوشنبه شب با دیدار ذوب‌آهن اصفهان – سایپا آغاز شد که این دیدار به نتیجه تساوی یک – یک انجامید.