– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، در ادامه مسابقات هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر فوتبال، امروز (پنجشنبه) با برگزاری ۵ دیدار دیگر پیگیری می‌شود. آلومینیوم – استقلال استقلال در سه دیدار گذشته خود در لیگ پیروز شده و قاعدتا باید شرایط خوبی داشته باشد، اما حاشیه‌ها اجازه نداده این تیم […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، در ادامه مسابقات هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر فوتبال، امروز (پنجشنبه) با برگزاری ۵ دیدار دیگر پیگیری می‌شود.

آلومینیوم استقلال

استقلال در سه دیدار گذشته خود در لیگ پیروز شده و قاعدتا باید شرایط خوبی داشته باشد، اما حاشیه‌ها اجازه نداده این تیم رنگ آرامش را به خود ببیند. مهم‌ترین آنها، اختلاف بین کادر فنی و بازیکنان با مدیریت باشگاه بر سر مطالبات و نداشتن امکانات بود.

فرهاد مجیدی در دو هفته گذشته برابر تیم‌های تحت هدایت مهدی رحمتی (پدیده مشهد) و امیر قلعه‌نویی (گل‌گهر سیرجان) پیروز شد تا پس از برتری برابر فولاد با مربیگری نکونام در شکست مربیان استقلالی لیگ هت‌تریک کرده باشد. امروز مصاف او با تیم علیرضا منصوریان چهارمین تقابل با سرمربیان استقلالی خواهد بود و اگر بتواند تیمش را در اراک برنده از زمین خارج کند، به رکورد قابل توجهی می‌رسد و در این زمینه «پوکر» خواهد کرد. مهم‌ترین دغدغه مجیدی همانند هفته‌های گذشته غیبت چند بازیکن تیمش است. هروویه میلیچ و داریوش شجاعیان مصدوم هستند، وضعیت رشید مظاهری نامعلوم است و شیخ دیاباته نیز به تازگی به تهران بازگشته است. 

مجیدی می‌خواهد همانند فصل گذشته استقلال را به رتبه حداقل دومی برساند و باید منتظر لغزش پرسپولیس و سپاهان باشد. از طرفی، تنها انگیزه او و بازیکنانش جام حذفی است. استقلال برابر تیمی قرار می‌گیرد که سرمربی‌اش شناخت نسبی و خوبی از آبی‌پوشان دارد. منصوریان به همراه آلومینیوم نتایج درخشانی کسب کرده و تیمش با ۳۶ امتیاز در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی است و شانس کسب سهمیه دارد، آن هم تیمی که سال اول حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند. به طور حتم، ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک شاهد تقابل جالبی بین مربیان استقلالی خواهد بود. استقلال با ۴۳ امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی قرار دارد. 

نساجی پیکان

از جمله بازی‌های حساس امروز، دیدار نساجی و پیکان خواهد بود. جایگاه این دو تیم در جدول نشان می‌دهد که شکست می‌تواند برای‌شان گران تمام شود. نساجی با ساکت الهامی تکانی به خودش داده، اما برای فرار از منطقه خطر نیاز مبرم به سه امتیاز خانگی دارد. این تیم با ۲۵ امتیاز در رده چهاردهم است و پیروزی می‌تواند آنها را به پیکانی‌ها برساند. پیکان با ۲۸ امتیاز در جایگاه یازدهم است. 

مس فولاد

تیم کرمانی هر چقدر در نیم فصل اول نتایج خوبی کسب کرد، نیم فصل دوم لغزش داشت. اکنون شاگردان محمد ربیعی با ۲۸ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار دارند. آنها هفته گذشته برابر پرسپولیس نمایش بدی نداشتند، اما نتایج‌شان خوب نبوده و دغدغه سقوط به جان نماینده کرمان افتاده است. مس  این بار هم در ورزشگاه خود باید برابر فولاد صف‌آرایی کند. فولاد با ۳۵ امتیاز در رده پنجم است و می‌خواهد مانند فصل گذشته سهمیه آسیا را کسب کند. شاگردان جواد نکونام هفته گذشته سپاهان را متوقف کردند و برای اینکه دیگر امتیاز از دست ندهند، نیاز به سه امتیاز بازی در کرمان دارند. 

نفت مسجدسلیمانصنعت‌نفت آبادان

مصاف تیم‌های نفتی به قول پورموسوی، تقابل تیم‌های ندار است. نفت آبادان هفته گذشته سایپا را شکست داد و شرایط بهتری پیدا کرده است. شاگردان پورموسوی در حال حاضر با ۲۹ امتیاز در جایگاه نهم قرار دارند و اگر بتوانند مقابل نفت مسجدسلیمان پیروز شوند، وضعیت بهتری در جدول پیدا می‌کنند. در طرف مقابل، نفت مسجدسلیمان با آمدن محمود فکری نتایج بدی نگرفته است. آنها هفته گذشته در زمین پیکان به تساوی دست پیدا کردند و می‌خواهند در دیدار با همنام خود هم جای این تیم را بگیرد و هم به روند رو به رشد خود ادامه دهد. شاگردان فکری در حال حاضر با ۲۸ امتیاز یک رده پایین‌تر از نفت آبادان قرار دارند. 

سپاهان ماشین‌سازی

شاگردان محرم نویدکیا هفته گذشته با تساوی مقابل فولاد خوزستان صدر جدول را به پرسپولیس دادند و اوضاع کمی برای آنها برای رسیدن به قهرمانی سخت شد. برتری روز گذشته پرسپولیس مقابل گل‌گهر سیرجان فاصله امتیازی آنها با سپاهان را به ۵ امتیاز رساند. اگر چه شاید بازی روی کاغذ برای سپاهان مقابل ماشین‌سازی انتهای جدولی آسان باشد، اما غفلت می‌تواند برای شاگردان محرم نویدکیا گران تمام شود. سپاهان برای اینکه از کورس قهرمانی از پرسپولیس عقب نیفتد، نیاز حیاتی به سه امتیاز بازی خانگی برابر ماشین‌سازی دارد.

ماشین‌سازی که مدت‌ زیادی است که در انتهای جدول جا خوش کرده، در صورت شکست یک گام دیگر به سقوط به دسته اول نزدیک‌تر خواهد شد. سپاهان با ۴۹ امتیاز در رده دوم است و ماشین‌سازی نیز تنها ۱۱ امتیاز دارد. 

برنامه بازی‌های امروز به همراه اسامی داوران به شرح زیر است:

پنجشنبه ۹ تیر

آلومینیوم اراک – استقلال، ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک، ساعت ۱۹:۵۰
داوران:‌ مهدی سیدعلی – محمد جواد مداح – امیرمحمد داودزاده – حسین زمانی
ناظر: حیدر شکور

نساجی مازندران – پیکان، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر، ساعت ۱۹:۵۰
داوران: محمدحسین زاهدی‌فرد – تورج عیوض محمدی – یوسف مغروری – امیرسامان سلطانی
ناظر: حاتم بک پور

مس رفسنجان – فولاد خوزستان، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان، ساعت ۲۰:۳۰
داوران: محمدرضا تارخ – حامد صفایی – عدنان پیروی – ایمان کهیش
ناظر: یدالله جهانبازی

نفت مسجدسلیمان – صنعت نفت آبادان، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان، ساعت ۲۰:۵۰
داوران: سیدمهدی مرجان‌زاده – فرهاد فرهاد‌پور- پوریا زحمتی – رضا قاسمی
ناظر: نادر جعفری

سپاهان – ماشین‌سازی، ورزشگاه نقش جهان اصفهان، ساعت ۲۱:۱۵
داوران: علی ابراهیمی – حسین مرادی – صادق رستمی – ابوالفضل گرجی
ناظر: رضا سخندان

نتایج بازی‌های چهارشنبه به شرح زیر است:

تراکتور یک – ذوب‌آهن صفر
سایپا یک – پدیده ۲
پرسپولیس ۳ – گل‌گهر یک

جدول لیگ برتر فوتبال| افزایش حاشیه امنیت پرسپولیس در صدر و صعود تراکتور