به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تیم ملی تنیس روی میز ایران مسابقات کسب سهمیه المپیک تیمی را پیش رو دارد که از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه در این مسابقات سهمیه المپیک توزیع می‌شود  و کشورهایی که بتوانند سهمیه تیمی را بگیرند، سه سهمیه انفرادی هم به دست می آورند. ایران هم برای […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، تیم ملی تنیس روی میز ایران مسابقات کسب سهمیه المپیک تیمی را پیش رو دارد که از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه در این مسابقات سهمیه المپیک توزیع می‌شود  و کشورهایی که بتوانند سهمیه تیمی را بگیرند، سه سهمیه انفرادی هم به دست می آورند.

ایران هم برای حضور در این مسابقات برنامه ریزی کرده و به دنبال این است شانس خود را برای کسب سهمیه تیمی امتحان کند و البته ملی پوشان ایران کار آسانی را پیش رو نخواهند داشت.

در کل ۱۶ سهمیه تیمی توزیع می شود که فعلا تکلیف هفت سهمیه آن مشخص شده است و در مسابقات  کسب سهمیه المپیک تیمی که به میزبانی پرتغال برگزار می شود، ۹ سهمیه دیگر توزیع خواهد شد.

غیبت ۷ تیم در مسابقات پرتغال

طبق قوانین، شش تیم قهرمان قاره ها به همراه میزبان سهمیه المپیک تیمی را به دست آورده اند  و دیگر این تیم ها در مسابقات پرتغال حضور نخواهند داشت.

اسامی این شش تیم به شرح زیر است:

قهرمان آسیا: چین

 قهرمان اروپا: آلمان

 قهرمان آفریقا: مصر

قهرمان آمریکای لاتین: برزیل

قهرمان آمریکای شمالی: آمریکا

قهرمان اقیانوسیه: مسابقات این قاره از فردا آغاز می شود.

میزبان: ژاپن

* جدال ۶۴ تیم برای رسیدن به ۹ سهمیه باقی مانده

در مسابقات پرتغال ۹ سهمیه تیمی توزیع می شود و ۶۴ تیم نیز در رقابتها شرکت خواهند کرد. برای رقابت تیم ها، هشت جدول حذفی تشکیل می شود که در هر جدول هشت تیم حضور دارند و در نهایت قهرمان هر جدول سهمیه المپیک می گیرد.

برای یک سهمیه باقی مانده نیز، نایب قهرمان های هر جدول، یک جدول حذفی دیگر را تشکیل می‌دهند و قهرمان آن جدول نیز یک سهمیه باقی مانده را می گیرد و به این ترتیب توزیع ۹ سهمیه کامل می شود.

با این شرایط تیم ایران حتما باید در جدول خود به عنوان قهرمانی برسد تا بتواند سهمیه را بگیرد در غیر این صورت باید برای کسب سهمیه انفرادی تلاش کند.

تیم ایران با ترکیب نوشاد و نیما عالمیان، امین احمدیان، امیر حسین هدایی و حمیدرضا طاهرخانی در این مسابقات شرکت می کند.

نوشاد عالمیان فردا(دوشنبه) و نیما عالمیان هفته آینده از فرانسه به تهران می آیند و قرار است در لیگ ایران بازی کنند. تیم ایران پیش از اعزام به پرتغال یک هفته اردو در مجارستان دارد و سپس عازم مسابقات کسب سهمیه المپیک تیمی می شود. این مسابقات از ۲۲ تا ۲۶ ژانویه (۲ تا ۶ بهمن) برگزار خواهد شد.

 انتهای پیام