اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در انتخابات و استفاده از حق رای خود، بیان کرد: یکی از قوایی که در وضع قوانین و نظارت بر اجرای صحیح قوانین نقش اولیه و اساسی را دارد، مجلس شورای اسلامی است.  بعد از انقلاب اسلامی تاکنون ۱۰ دوره مجلس شورای […]

اسدالله قره خانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به ضرورت مشارکت مردم در انتخابات و استفاده از حق رای خود، بیان کرد: یکی از قوایی که در وضع قوانین و نظارت بر اجرای صحیح قوانین نقش اولیه و اساسی را دارد، مجلس شورای اسلامی است.  بعد از انقلاب اسلامی تاکنون ۱۰ دوره مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و مجلس برنامه های پنج ساله ای را به تصویب رسانده و قوانینی را نیز اصلاح و پالایش کرده یا نقش نظارتی خود را از طرق مختلف دنبال کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد: تمام مجالسی که در طول این سال‌ها تشکیل شده است به طریقی موثر بوده و گاهی باتوجه به مقتضیات روز مانند جنگ و تحریم تصمیماتی را اتخاذ کردند. روی هم رفته مجالس در طول این چند سال زحماتی را کشیده‌اند و معدل قابل قبولی دارند. اکنون در آستانه برگزاری انتخابات مجلس یازدهم هستیم و مردم بر اساس حقوق شهروندی حق رای و مشارکت در انتخابات را دارند. مردم می‌توانند هر فردی را که به نظر خود برای ایفای نقش نمایندگی مناسب هستند، انتخاب کنند.

نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس تصریح کرد: مردم باید از این حق قانونی خود استفاده کنند و بدانند که تصمیماتی که نمایندگان منتخب مردم در مجلس اتخاذ می کنند بر روی ابعاد مختلف زندگی آنان از بعد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاست خارجی  موثر است. مشارکت مردم در انتخابات بر سرنوشت آینده آنان تاثیرگذار است.

وی در ادامه تاکید کرد: از سوی دیگر مشارکت مردم در انتخابات در عرصه بین المللی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. ما از ابتدای انقلاب تا به امروز اعلام کرده‌ایم که مردم ما همواره در صحنه حاضر هستند. یکی از ابعاد پشتوانه مردمی، مشارکت در انتخابات به ویژه انتخابات مجلس است. حضور گسترده مردم در انتخابات پاسخی برای دشمنان است. اگر حضور مردم در پای صندوق های رای کم رنگ و بی رمق باشد، پالسی به دشمنان داده می شود که زیبنده انقلاب و خون شهدا نیست.

قره خانی در ادامه با اشاره به تاثیر مشارکت حداکثری مردم در خنثی کردن توطئه های دشمنان نظام اسلامی، بیان کرد: برگزاری انتخابات باشکوه باعث می‌شود تا توطئه‌ها و طراحی‌های دشمنان خنثی شود و نقشه‌های آنان نقش برآب گردد. مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات دست رد بر سینه خباثت جبهه استکبار خواهد زد.

وی افزود: مشارکت حداکثری مردم باعث می شود تا جمهوری اسلامی ایران از هیمنه قوی‌تری برخوردار شود و در معادلات بین المللی نیز دست بالا را خواهیم داشت. مردم با مشارکت حداکثری در انتخابات به جبهه استکبار نشان خواهند داد که با وجود همه فشارها و تحریم‌ها از انقلاب و نظام خود حمایت می کنند و در برابر توطئه‌های آنان خواهند ایستاد.

انتهای پیام