به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، مهدی تاج با اشاره به روند انتخاب سرمربی تیم ملی به سکوتش در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: به دلایلی سکوت کرده بودیم چون در دعوا بودیم و اگر صحبت می کردیم وکلای ایشان  استفاده می کردند. برای همین سکوت کردیم. الان هم در دعوا هستیم […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، مهدی تاج با اشاره به روند انتخاب سرمربی تیم ملی به سکوتش در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: به دلایلی سکوت کرده بودیم چون در دعوا بودیم و اگر صحبت می کردیم وکلای ایشان  استفاده می کردند. برای همین سکوت کردیم. الان هم در دعوا هستیم و رایی صادر نشده است. لیگ هم نبود و مشکل کشور قرارداد ویلموتس شده بود. آب و برق و گرانی حل شده بود و فقط مانده بود قرارداد ویلموتس.

بعد از آقای کی روش نظرسنجی گذاشته شد که بالای ۹۰ درصد مردم به مربی خارجی رای دادند. خیلی ها هم نظرشان این بود که کی روش نباید برود. نظر مردم این بود که یک مربی جوان و جویای نام بیاید تا بتواند جوانگرایی کند و لیگ را بیشتر ببیند و بیشتر هم سفر کند.

وی ادامه داد: مطالبه مردم این بود و همه رفتند سراغ آدم هایی که هم کار نداشتند و می توانستند بیایند و دوم هم سراغ کسانی که قرارداد داشتند.

تاج خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از مربیان را به فدراسیون فوتبال سفارش و پیشنهاد می دهند. لوران، دالیچ، برانکو، لوپتگی، ویلموتس، هیرو، بلان هم پیشنهاد شده بودند که برخی رقم هایشان بالا بود. در بین اینها سه نفر را رفتیم سراغ شان . اولین نفر لوپتگی بود که خود من رفتم سراغش. رقم قراردادش ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو بود که با هم توافق کردیم و قرار شد ۲۰ روز فرصت بدهیم که بعد هم رفتیم دوباره مذاکره کردیم که گفت به خاطر سرطان پدرم نمی توانم بیایم. 

رنارد را دوستان ما رفتند صحبت کردند. عدد رقم قراردادش ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار یورو بود. ایشان گفت که بعد از جام ملت های آفریقا به ایران می آیم چون با مراکش قرارداد داشت. گفتیم شاید ایشان به مراکش قهرمان آفریقا شد. برای همین مطمئن نبودیم که می آید. برای همین منتفی شد. 

مهدی تاج ادامه داد: بعد رفتیم سراغ آقای ویلموتس. در سفارت هم صحبت کردیم. برخی انتقاد کردند که چرا رفتید در خارج مذاکره کردید. این در حالی است که در سفارت ایران در هر کشور خاک کشورمان است. در سفارت صحبت کردیم و توافق اولیه را انجام دادیم. 

تاج در مورد انجمن فرهنگی – تجاری ایران در هلند و معرفی سرمربی به فدراسیون فوتبال گفت: این انجمن نامه به وزارت ورزش زده بود که آقای وزیر روی نامه نوشته بود جهت بررسی و اطلاع. این هم در راستای همه پیشنهادهایی بود که از جاهای مختلف می آید. بیش از شش تا هفت جای مختلف دیگر به آقای سلطانی فر نامه زده بودند و گزینه مورد نظر خودشان را معرفی کرده بودند اما ایشان فقط به اطلاع فدراسیون می رساندند. 

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال ادامه داد: در نهایت این پیشنهادات در کمیته فنی فدراسیون بررسی می شود. همه کسانی که مربیان پیشنهاد می کنند تصمیم گیر نیستند. من نامه وزارت ورزش را توصیه هم نمی دانم و فقط آن را پاراف می دانم. صرف این که بگوییم این انجمن موجب شده است با ویلموتس وارد مذاکره شویم درست نیست. 

وی در مورد اینکه آیا به تنهایی با ویلموتس وارد مذاکره شدید گفت: یک نفر که زبان انگلیسی خوبی می دانست با ما بود و به خاطر اینکه ویزای شنگن داشت همراه ما بود اما آمدند و گفتند آقای ب – ز و … با رئیس بوده است. ایشان فقط صحبت های ما را منتقل می کرد. 

مهدی تاج در مورد قراردادی که کی روش داشت و تفاوت هایش با ویلموتس گفت: در فرورین سال ۹۸ کل فدراسیون فوتبال را بسیج کردم که ایرادات قرارداد کی روش را بگویند. قرارداد با ویلموتس محصول تلاش مسئولان بین الملل فدراسیون، رئیس کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا که آقای بیگلری هستند بود که یک نمونه قرارداد خوب به ما داد. 

رئیس فدراسیون در مورد فردی که به همراهش در سفارت بلژیک بوده است گفت: ایشان علاقمند به تیم ملی بودند و همه بازیهای تیم ملی را هم از جیب خودشان هزینه می کردند و می آمدند. این که گفته می شود که ایشان تاجر شکر بودند درست نیست و پدرشان در کار شکر بوده است.

وی در مورد اینکه چرا این فرد در نشست با معاون وزیر ورزش هم بوده است گفت: آقای زنجانی به دلیل اطلاعاتی که از این قرارداد داشتند همراه ما بودند. 

ادامه دارد….