حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در دیدار با طلاب حوزه علمیه لرستان گفت: لرستانی‌ها در پنج قاره جهان در دانشگاه‌های معتبر کرسی تدریس دارند، زمانی‌که نام علمای لرستان بر زبان می‌آید نام ده‌ها عالم در ذهن مجسم می‌شود. وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای حل مشکلات و پیشبرد اهداف حوزه‌های علمیه استان تأکید کرد و با یادآوری این […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در دیدار با طلاب حوزه علمیه لرستان گفت: لرستانی‌ها در پنج قاره جهان در دانشگاه‌های معتبر کرسی تدریس دارند، زمانی‌که نام علمای لرستان بر زبان می‌آید نام ده‌ها عالم در ذهن مجسم می‌شود.

وی بر لزوم برنامه‌ریزی برای حل مشکلات و پیشبرد اهداف حوزه‌های علمیه استان تأکید کرد و با یادآوری این مطلب که فعالیت حوزه‌ها به‌دور از جناح‌بازی‌ها و قبیله‌گرایی‌ها بررسی شود و ما فرصت اختلاف نداریم، بیان کرد: ما به‌عنوان دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان آماده بهره‌گیری از پیشنهادات طلاب هستیم.

شاهرخی با بیان اینکه کسی‌که منصوب مقام معظم رهبری است ظرفیت‌ها را جمع کرده و هدف او کمک به توسعه استان لرستان است، ادامه داد: نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی‌ـ اجتماعی اسلام است، این در حالی‌است که اولین نماز جمعه به دستور پیامبر(ص) توسط مصعب ابن‌عمیر ایجاد شد و در زمان حاکمیت امام علی(ع) و امام حسن(ع) نماز جمعه برگزار و پس‌از آن اقامه نماز جمعه توسط ائمه اطهار(ع) میسر نشد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان توصیه به تقوا، همراهی عبادت و سیاست در نماز جمعه، آشنایی مردم با مسائل جهان با ارائه خطبه‌های نماز جمعه را رسالت نماینده ولی‌فقیه برشمرد و گفت: تقویت تفاهم اجتماعی میان دسته‌های وفادار به انقلاب، به‌کارگیری شیوه‌های مؤثر در فرصت‌های قبل و بعد از نماز جمعه از دیگر ویژگی‌های نماینده ولی‌فقیه است.

 وی افزود: نماینده ولی‌فقیه تجسم ایمان و تقواست که با خوش‌خُلقی، وحدت‌آفرینی، مشورت، موضع روشن و شفاف و در عین حال فراجناحی به‌دنبال جذب حداکثری است.

شاهرخی پاک‌دستی، دوری از تجمل‌گرایی، دفاع از مراکز تولید و اشتغال، مشورت با نخبگان استان و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها برای پیشبرد امور دینی و اجتماعی را از دیگر رسالت‌های نماینده ولی‌فقیه اعلام کرد و یادآور شد: درصدد تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز هستیم که در این هیئت‌ها متخصصان در هر فن حضور خواهند داشت و در مباحث حوزه‌های علمیه نیز هیئت اندیشه‌ورز از فرزانگان تشکیل می‌شود.

انتهای پیام