افشین فرزام در گفت و گو با ایسنا درباره تعویق زمان برگزاری مسابقات قایقرنی روئینگ انتخابی المپیک بیان کرد:فدراسیون جهانی سه روز پیش اعلام مسابقات انتخابی المپیک آسیا در کره جنوبی برگزار نمی شود و از آنجا که مسابقات باید در فضای استاندارد و سالمی برگزار شود فعلا سوئیس را به عنوان مقصد بعدی عنوان […]

افشین فرزام در گفت و گو با ایسنا درباره تعویق زمان برگزاری مسابقات قایقرنی روئینگ انتخابی المپیک بیان کرد:فدراسیون جهانی سه روز پیش اعلام مسابقات انتخابی المپیک آسیا در کره جنوبی برگزار نمی شود و از آنجا که مسابقات باید در فضای استاندارد و سالمی برگزار شود فعلا سوئیس را به عنوان مقصد بعدی عنوان کرده اند. البته قرار است جزییات آن نیز تا ۲۵ اسفند به ما اعلام شود. پس مشخص شدن جزییات مسابقه متوجه می شویم این تعویق مسابقات به نفع ما خواهد بود یا خیر . در هر صورت،  سعی می کنیم با آمادگی کامل و دربهترین شرایط باشیم تا کمترین آسیب را از این وضعیت ببینیم.

او در پاسخ به این پرسش که اردوی ملی پوشان روئینگ تعطیل شده است یا خیر، گفت: برای اینکه آمادگی ملی پوشان را حفظ کنیم آنها را در اردو نگه داشته ایم چون برگزاری مسابقات انتخابی المپیک  از هفت اردیبهشت به اواخر اردیبهشت موکول شده است. باید با این مشکلات کنار بیاییم. می‌خواستیم در انزلی اردویی برگزار کنیم اما استان گیلان هم درگیر شیوع ویروس کرونا است. فعلا تا آخر ماه دست نگه داشته‌ایم تا ببینم کدام شهر بهتر است و اردو را به شهر منتقل کنیم به هر حال علاوه بر مسائل فنی، حفظ سلامتی ملی پوشان هم خیلی مهم است.

فرزام در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا ماندن ملی پوشان در اردو نگران کننده نیست، تصریح کرد: دو، سه نفری که با من هستند، در شرایط خاصی تمرین می کنند و تمام وسایل را ضد عفونی و تمام نکات بهداشتی را رعایت می کنیم. همچنین قرار است از فدراسیون پزشکی ورزشی هم بیایند و سالن بدنسازی  و بخش اداری فدراسیون و همه مکان ها را ضد عفونی کنند. ما تلاش می کنیم هم آمادگی ملی پوشان و هم سلامتی آنها را حفظ کنیم.

سرمربی تیم ملی روئینگ مردان در مورد اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا به نظر می رسد قایق های روئینگ فعلا از چین به ایران بارگیری نشوند، تاکید کرد: احتما این مسئله هست و فکر نمی‌کنم پیش از مسابقات کسب سهیمه المپیک این قایق ها را در اختیار داشته باشیم و باید با همین امکاناتی که داریم سر کنیم. امیدوارم هر چه جلو تر می رویم هوا گرم تر شود و این مسئله ویروس کرونا هم تمام شود تا بتوانیم بعد از کسب سهمیه المپیک قایق ها را در اختیار داشته باشیم.

 انتهای پیام