به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سانا، معاون وزیر خارجه و نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورهای غربی به استفاده از موضوع سلاح‌های شیمیایی موسوم به پرونده شیمیایی به عنوان سلاحی در جنگ علیه سوریه ادامه می‌دهند. «بشار الجعفری» همچنین این موضوع را ابزاری برای […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از سانا، معاون وزیر خارجه و نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورهای غربی به استفاده از موضوع سلاح‌های شیمیایی موسوم به پرونده شیمیایی به عنوان سلاحی در جنگ علیه سوریه ادامه می‌دهند.

«بشار الجعفری» همچنین این موضوع را ابزاری برای اعمال فشار و باج خواهی سیاسی از سوی کشورهای غربی در سوریه و منطقه برشمرد.

وی روز چهارشنبه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع تسلیحات شیمیایی سوریه برگزار شد، گفت: سوریه از سال ۲۰۱۴ هیچ گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد و این موضوع در گزارش سازمان ملل متحد هم مورد تایید قرار گرفته است.

الجعفری افزود: برخی از کشورهای غربی تلاش دارند این واقعیت ثابت شده را انکار کنند و معتقدند که خدمت به برنامه‌های خود در قبال سوریه و منطقه مستلزم استفاده از سازمان منع تسلیحات شیمیایی و به اصطلاح «پرونده شیمیایی» به عنوان سلاح است.