ابتسام داشی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته ۳۲ هزار و ۳۷۱ نوزاد در استان متولد شده که از این تعداد ۳۱ هزار و ۹۸۳ نوزاد را غربالگری شنوایی سنجی کردیم که در مجموع ۹۹ درصد نوزادان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند. وی ادامه داد: از این تعداد نوزاد غربالگری شده ۸۰ […]

ابتسام داشی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته ۳۲ هزار و ۳۷۱ نوزاد در استان متولد شده که از این تعداد ۳۱ هزار و ۹۸۳ نوزاد را غربالگری شنوایی سنجی کردیم که در مجموع ۹۹ درصد نوزادان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

وی ادامه داد: از این تعداد نوزاد غربالگری شده ۸۰ نفر مشخص شدند که باید تحت معاینه مجددد قرار می‌گرفتند.

داشی گفت: در مجموع از ۸۰ نوزاد مذکور ۵۲ نفر کم شنوا و ناشنوا تشخیص داده شدند که در مرحله در مان کاشت حلزون و سمعک هستند و چنانچه این افراد تشخیص داده نمی‌شدند به جمع ناشنوایان استان اضافه می‌شدند.

معاون پیشگیری بهزیستی لرستان بیان کرد: در شش ماهه امسال ۱۴ هزار و ۸۴۴ نوزاد متولد شده که ۱۵ هزار و ۱۳۰ نوزاد را مورد غربالگری شنوایی سنجی قرار دادیم و علت این افزایش نوزادان به خاطر خدمات دهی به نوزادان استانهای همجواری است که به پایگاههای استان لرستان مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: با این اوصاف شاهد رشد ۱۰۳ درصدی پوشش غربالگری در این مدت بوده ایم و برای این امر ۱۷ پایگاه شنوایی سنجی را در استان فعال کردیم تا مراحل معاینات تخصصی را به انجام برسانند.

داشی عنوان کرد: ضریب پوشش در سال گذشته ۹۹ درصد و در شش ماهه امسال ۱۰۶ درصد بوده است.

معاون پیشگیری بهزیستی لرستان یادآور شد: معاینات شنوایی سنجی تخصصی و گران است و در مواردی ما از خرید خدمت استفاده می کنیم.

انتهای پیام