به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا داریوش حسن نژاد روز پنجشنبه یه رسانه‌ها اعلام کرد: این سد در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با شروع مجدد تولید مصالح راکفیل مورد نیاز خاکریزی بدنه با سرعت مناسبی در حال احداث است. وی افزود: در سایر جبهه‌های کاری مانند ساخت تونل‌های دسترسی و […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا داریوش حسن نژاد روز پنجشنبه یه رسانه‌ها اعلام کرد: این سد در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با شروع مجدد تولید مصالح راکفیل مورد نیاز خاکریزی بدنه با سرعت مناسبی در حال احداث است.

وی افزود: در سایر جبهه‌های کاری مانند ساخت تونل‌های دسترسی و تزریق‌های تحکیمی و پرده آب بندی و راهسازی جاده جایگزین نیز در شرف آغاز شدن است و همزمان با اجرای این عملیات با پیگیری‌های دفتر حقوقی شرکت، تملک اراضی مورد نیاز آغاز و با سرعت قابل قبولی در حال پیگیری است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مطالعات اولیه طراحی شبکه پایاب سد در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

حسن نژاد بیان کرد: مطالعات گردشگری محیط اطراف دریاچه و مطالعات پدافند غیر عامل نیز در مرحله انتخاب مشاور ذیصلاح است و با برنامه زمانبندی اجرایی انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۱ ساخت سد مخزنی تاج امیر نورآباد به پایان برسد.

اکنون ۱۵ سد در استان لرستان با اهداف مختلف برق آبی و تامین آب شرب، صنعت، کشاورزی، کنترل و مهار سیلاب و گردشگری در دست ساخت است.

سدهای رودبار، بختیاری، کزنار، خان آباد، حوضیان و عالی محمود الیگودرز، سدهای آبسرده و شهید بروجردی شهرستان بروجرد، سد کمندان ازنا، سد مروک دورود، سد تاج امیر نورآباد، سدهای ایوشان، مخمل کوه و زیبامحمد خرم آباد و تنگ معشوره جزو سدهای در دست ساخت لرستان هستند.