به گزارش خبرنما ،محمدجعفر ایرانی طی سفر به استان کرمان، ضمن دیدار با استاندار، نشست‌هایی با صنعتگران، تعاونگران، واحدهای تولیدی و نیز همکاران استان برگزار نمود. وی در بدو ورود به شهر کرمان با حضور بر مزار شهدای این شهر، به مقام شامخ سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی ادای احترام نمود. خدمات بانک توسعه تعاون در […]

 

 به گزارش خبرنما ،محمدجعفر ایرانی طی سفر به استان کرمان، ضمن دیدار با استاندار، نشست‌هایی با صنعتگران، تعاونگران، واحدهای تولیدی و نیز همکاران استان برگزار نمود.
وی در بدو ورود به شهر کرمان با حضور بر مزار شهدای این شهر، به مقام شامخ سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی ادای احترام نمود.

خدمات بانک توسعه تعاون در چارچوب برنامه‌های ملی ارتقای تولید و اشتغال بوده است

محمدجعفر ایرانی عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون در دیدار با استاندار کرمان گفت: عملکرد بانک در چارچوب برنامه‌های اقتصادی ملی و در جهت ارتقای تولید و ایجاد اشتغال بوده است.
وی افزود: با وجود این که برای گرفتن سهم مناسبت بانک توسعه تعاون از شبکه بانکی، با توجه به قدمت کمتر، تلاش شده است این بانک جریان نقدینگی و موضوع تخصیص منابع را به گونه‌ای راهبری نماید که اثر مساعدی بر بخش‌های تولیدی و تعاونی داشته باشد.
ایرانی توضیح داد: بانک توسعه تعاون با سابقه ۱۲ سال فعالیت بانکی، تجربه ۲۰ سال فعالیت صندوق تعاون کشور را نیز در کارنامه دارد و با این که در زمان صندوق، دامنه خدمات تخصصی به حد زمان بانک نبوده است، اما خدمات توسعه‌ای مناسب و اثربخشی در آن دوران ارائه گردیده است.
وی برخی از شعب استان کرمان را از قدیمی‌ترین شعب سطح کشور اعلام نمود که از سال‌های دیرین تحت عنوان «صندوق تعاون کشور» و سال‌های اخیر تحت عنوان «بانک توسعه تعاون» خدمات ارزنده‌ای را در این ۳۲ سال به تعاونگران و کارآفرینان ارائه داده است.
علی زینی‌وند استاندار کرمان در نشست با عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون گفت: تعاونی‌های موفقی در سطح استان کرمان با سابقه‌ایی تاریخی و درخشان حضور دارند و بخش‌های مهمی از ارزش افزوده بخش‌های صنعت، معدن و کشاورزی استان کرمان از طریق بخش اقتصاد تعاونی حاصل گردیده است.
وی افزود: رویکرد و فعالیت بانک توسعه تعاون در استان کرمان به گونه‌ای بوده است که ذهنیتی مثبت از بانک در اذهان مردم شکل گرفته است و ارکان برنامه‌ریزی و دستگاه‌های اقتصادی استان بر روی نقش عاملیتی بانک حسابی ویژه باز کرده‌اند.
استاندار کرمان خاطر نشان کرد: واحدهای صنعتی بسیار معتبر و ریشه‌داری در استان کرمان حضور دارند، با این وجود استان به لحاظ پهناوری و گستردگی جغرافیایی نیازمند تدابیر و اقدامات توسعه‌ای در بخش‌های مختلف اقتصادی است که نقش‌آفرینی بانک توسعه تعاون در ایجاد اشتغال و رفع محرومیت از مناطق مختلف استان بسیار حائز اهمیت است.
ایرانی عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون گفت: شعب بانک در استان کرمان طی سال ۹۹ مجموعاً هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت نموده‌اند که رشد ۸۳ درصدی در این بخش محقق گردیده است.
وی افزود: تعهد بانک توسعه تعاون استان کرمان تا پایان مرحله چهارم طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری به صورت صددرصدی ایفا گردیده است و تاکنون در این طرح به میزان ۱۰۲۴ میلیارد ریال در کرمان پرداخت گردیده است و تا پایان مرحله پنجم پرداختی‌ها در مناطق روستایی استان کرمان به ۱۳۳۲ میلیارد ریال خواهد رسید.

بازدید صنایع شیمیایی کرمان زمین

ایرانی در بازدید از بخش تولیدی شرکت صنایع کرمان زمین ضمن جویایی وضعیت و ظرفیت تولید شرکت گفت: بُعد مالی فعالیت هر واحد صنعتی از اهمیتی ویژه برخوردار است و شرکت با بهره‌مندی مناسب از منابع مالی می‌تواند برنامه جامعی برای تامین مواد اولیه، فرآیندهای تولیدی و هزینه‌های سرمایه‌انسانی و چرخه تولید تدارک ببیند.
وی افزود: مواجهه بانک توسعه تعاون با واحدهای تولیدی و تعاونی تسهیل‌گرایانه بوده و بانک منابع مناسبی از وجوه طرح‌های ملی را برای رونق تولید و ایجاد اشتغال در اختیار این واحدها قرار داده است.
ایرانی گفت: با توجه به فعالیت مستمر شرکت صنایع شیمیایی کرمان زمین و برنامه‌های شرکت برای افزایش ظرفیت، این بانک شرایط مناسبی را برای ارائه تسهیلات سرمایه در گردش و توسعه‌ای ایجاد می‌نماید.

بازدید شرکت تعاونی پروفیل فولادی کارمانیا

ایرانی طی بازدید از شرکت تعاونی پروفیل فولادی کارمانیا اظهار داشت: شرکت‌های تعاونی پروفیل و درب و پنجره‌سازان در استان‌ها از مهمترین و قدیمی‌ترین تشکل‌ها در سطح کشور بوده‌اند و این تشکل تعاونی در استان کرمان، با قدمت و تجربه طولانی، به یکی از قطب‌های این صنعت در سطح کشور تبدیل شده است.
عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون به تجربه تشکیل بانک‌های بزرگ در برخی کشورها بر پایه منابع مردمی اشاره نمود و گفت: چنانچه مکانیزم‌ها و فرآیندهای مناسبی برای تجمیع سرمایه‌های کوچک اجرایی گردد و بازار پول در خدمت فرآیندهای تولیدی عمل نماید، الگوی فعالیت بانک‌های توسعه‌ای بر پایه منابع خرد مردمی، منجر به تامین مالی بخش‌های تولیدی خواهد شد.
ایرانی گفت: شرایط برای پرداخت تسهیلات غیرحضوری در بانک توسعه تعاون فراهم گردیده است و سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند در همکاری با بانک، امکان بهره‌مندی پرسنل خود از تسهیلات کارت مرابحه تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال را فراهم نمایند.

بازدید از شعبه مرکزی کرمان

محمدجعفر ایرانی عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون در بازدید از شعبه مرکزی کرمان گفت: تلاش و تدابیر همکاران در دوران شیوع کرونا موجب چرخش فعالیت‌های اقتصادی بوده است.
وی افزود: عملکرد بانک توسعه تعاون در اجرای بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۷ و ماده ۵۲ قانون بودجه سال ۹۸ و نیز اعطای تسهیلات اشتغال زایی به معرفی‌شدگان کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و بنیاد شهید و پرداخت قرض‌الحسنه ازدواج جوانان از جمله اقدامات توسعه‌ای بانک بوده است که همکاران شعب عملکرد مطلوبی در این زمینه‌ها رقم زده‌اند.

ارتباط ویدئوکنفرانسی با شعب سطح استان کرمان

ایرانی عضو هیات‌مدیره بانک توسعه تعاون طی نشست ویدئو کنفرانسی با روسای شعب استان کرمان گفت: سهم بانک توسعه تعاون در شبکه بانکی، با توجه به قدمت کمتر، چشمگیر به نظر نمی‌رسد، اما خدمات بانک به لحاظ کیفی و اثربخشی بسیار ارزنده بوده است.
وی افزود: بانک به سرعت در حال رشد است و همکاران با تلاش و مهارت و مطابق برنامه‌های متوازن و منظم ستاد، اقدامات شایسته‌ای در مسیر فعالیت بانکداری توسعه‌ای به اجرا در آورده‌اند.
ایرانی خاطر نشان کرد: سرمایه‌انسانی مهمترین و ارزشمندترین سرمایه بانک به شمار می‌رود و ضروری است روسای شعب و مسئولین واحدها توجه کافی برای ایجاد انگیزه و فراهم‌سازی شرایط مناسب محیط کار در میان پرسنل را مد نظر داشته باشند.
در ادامه رسول ارجمند مدیر امور سرمایه‌انسانی بانک توسعه تعاون گفت: مدیریت سرمایه‌انسانی فراتر از اجرای معمول امور اداری و پرسنلی است و ترسیم مسیر شغلی، جانشین‌پروری و فراهم‌سازی شرایط پیشرفت از ابعاد راهبردی این مدیریت است که لازم است در میان واحدهای ستادی و اجرایی بانک رعایت شود.
ارجمند افزود: تدابیر ارزشمندی از سوی هیات‌مدیره بانک اتخاذ گردیده است تا شأن و منزلت سرمایه‌های انسانی بانک ارتقا یابد و همکاران از لحاظ معیشتی، رفاهی و پوشش خدمات بیمه‌ای مورد حمایت واقع شوند.
شهرام بخشا رییس اداره کل روابط عمومی بانک توسعه تعاون گفت: موقعیت‌های ویژه‌ای در استان‌ها برای تبلیغات محیطی وجود دارد که با پیشنهاد همکاران استان و هماهنگی روابط‌عمومی تبلیغات موثری قابل اجرا است.
وی ادامه داد: آراستگی و همسان‌سازی وضعیت ظاهری شعب از فعالیت‌های در دست اقدام است که با کار تیمی میان روابط‌عمومی و همکاران به نحو احسن تکمیل خواهد گردید.
در این دیدارها غلامرضا کافی‌زاده مدیر امور شعب استان کرمان، معاونین استان با ارائه آمار عملکردی استان کرمان، مدیران ستادی را همراهی نمودند.