– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهاب‌الدین عزیزی خادم درباره پیروزی ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین اظهار داشت: این پیروزی تاریخی را به ملت عظیم‌الشأن ایران تبریک می‌گویم. این پیروزی حاصل توکل همه عزیزان به خدا، توسل به مقربان درگاه الهی، دعای خیر ملت ایران، […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم، شهاب‌الدین عزیزی خادم درباره پیروزی ۳ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران مقابل بحرین اظهار داشت: این پیروزی تاریخی را به ملت عظیم‌الشأن ایران تبریک می‌گویم. این پیروزی حاصل توکل همه عزیزان به خدا، توسل به مقربان درگاه الهی، دعای خیر ملت ایران، همراهی و هماهنگی بین کادر فنی، بازیکنان و دست‌اندرکاران در فدراسیون بود و صمیمانه از زحمات همه عزیزان و همه رسانه‌ها تشکر می‌کنم. عده قلیلی هستند که می‌خواستند تیم ملی پیروز نشود، اما خوشحالی ملت بزرگ ایران مهم بود.

وی با بیان اینکه میزبانی به ناحق از ایران گرفته شد، تصریح کرد: به لطف و اذن خدا و توسل به مقربان درگاه الهی، تاریخی‌ترین نتیجه رقم خورد. تیم ملی سال‌ها مقابل بحرین پیروز نشده بود و ما حداقل سه یا چهار فرصت گلزنی دیگر داشتیم. این بُرد حاصل لطف حضرت حق بود و این تیم یکی از همدل‌ترین تیم‌های تاریخ است. امیدوارم با این انسجام و همدلی، بازی‌های بعدی را ببریم تا قلب ملت عزیز ایران را با این همه مشکلات اقتصادی که بخشی از آن به‌خاطر تحریم‌های ظالمانه است، شاد کنیم.

آزمون: پس از توهین به کشورم برای بازی برگشت با بحرین روزشماری می‌کردم

« شکرگزار خداوندگار عالم هستیم که لطف او شامل حال تیم ملی و مردم ایران شد.»، رئیس فدراسیون فوتبال ایران ضمن بیان این جمله گفت: ان‌شاءالله در این مدت حمایت کنیم و برای شادی‌های بعدی، هدایت شده جلو برویم. تیم ملی رواج‌دهنده صداقت و همدلی است و نگاه او وحدت‌گراست. از سلطانی‌فر تشکر می‌کنم و هر روز با او در ارتباط هستم. از نوبخت هم تشکر می‌کنم و این افراد، مشفقانه کنار مردم و فوتبال ملی هستند. امیدوارم این حمایت مستمر باشد و بتوانیم از این گروه صعود کنیم. امیدوارم این شادی را پس از بازی با عراق در سراسر ایران داشته باشیم.

عزیزی خادم در مورد اینکه ایران به پیروزی در دیدارهای آینده نیاز دارد، بیان کرد: به پیروزی‌های دیگری نیاز داریم، اما این بُرد از لحاظ تاریخی یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین پیروزی‌های تاریخ فوتبال ایران بود. ما میزبانی را از دست داده بودیم، در دور رفت به این تیم باختیم و ناخواسته ما را به زمینی بازگردند که در آن باخته بودیم. ۲۰ سال بود که بحرین را نبرده بودیم و این برد خدایی بود. تیم ملی تاریخی‌ترین و سرنوشت‌سازترین پیروزی خود را کسب کرد.

اسکوچیچ: استحقاق پیروزی مقابل بحرین را داشتیم

وی که با برنامه «فوتبال برتر» گفت‌وگو می‌کرد، در ادامه خاطرنشان کرد: شانس صعود ما با رقم خوردن هر نتیجه‌ای دیگری به مراتب کم می‌شد، در پیش‌مقدماتی حذف می‌شدیم و جام ملت‌های آسیا را هم از دست می‌دادیم. این پیروزی شبیه معجزه بود و یکی از تاریخی‌ترین بُردها برای فوتبال ایران بود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد احتمال سوختن یک نسل فوتبال ایران در صورت عدم صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار داشت: شانس داریم که به‌عنوان تیم اول به مرحله بعدی صعود کنیم تا هم نسل طلایی ما از بین نرود و هم فوتبال ما نمیرد. کرونا باعث شد فوتبال نیمه‌جان شود، اگر به جام جهانی نمی‌رفتیم که فوتبال مُرده بود. بیایید همکاری، احترام، همگرای یو کمک به یکدیگر را به هم بیاموزیم. تیم ملی متعلق به مردم ایران است و کسی نمی‌تواند آن را مصادره کند. تیم ملی ورای سیاست بوده و عصاره انسجام ملی است.