«فاطمه راکعی»، دبیرکل جمعیت زنان نواندیش و عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص شکل‌گیری انتقادات رادیکال با نیت جلب آرای مردم گفت: یکی از فاکتورهای دخیل در شکل‌گیری نقدهای رادیکال، مسئله انتخابات است. هر چه به انتخابات مجلس نزدیک‌تر می‌شویم کسانی فکر می‌کنند که اگر انتقادات منفی را […]

«فاطمه راکعی»، دبیرکل جمعیت زنان نواندیش و عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، در گفتگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص شکل‌گیری انتقادات رادیکال با نیت جلب آرای مردم گفت: یکی از فاکتورهای دخیل در شکل‌گیری نقدهای رادیکال، مسئله انتخابات است. هر چه به انتخابات مجلس نزدیک‌تر می‌شویم کسانی فکر می‌کنند که اگر انتقادات منفی را پررنگ کنند، می‌توانند رای مردم را به دست آورند.

فاطمه راکعی با اشاره به اختلافات بین‌ جناحی اظهار کرد: اکنون شاهدیم که علاوه بر اختلافات بین جناح های مختلف سیاسی در داخل یک جناح واحد نیز مسائل زیادی به وجود آمده؛ از اختلاف‌نظر تا تخطئه و توبیخ یکدیگر. در صورت ادامه چنین وضعی میان احزاب، آنها اعتماد عمومی را از دست خواهند داد. امروز نه تنها سیاسیون درون یک جناح واحد سیاسی، بلکه دلسوزان هر دو جناح سیاسی مهم کشور یعنی اصولگرایان و اصلاح طلب باید ببیند برای رهایی کشور از این وضعیت چه کاری می‌توانند انجام دهند.

وی افزود: دولت، مجلس و شوارهای اسلامی و نهادهایی که مردم به آنها رای داده‌اند، باید آرای مردم را نمایندگی کنند. اینها باید به هر شکلی که می‌توانند یکدیگر را تقویت کنند و به رفع موانع بپردازند. طیف رادیکالی در جامعه وجود دارد که متاسفانه مسائل را خودی و غیرخودی می‌کند و روش‌هایی بسیار غیراخلاقی را برای حذف دیگران از صحنه سیاسی به کار می‌برد.

عضو هیات رئیسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با ابراز تاسف از عملکرد فرصت‌طلبان اظهار کرد: متاسفانه افراد فرصت‌طلب و کسانی که با تخریب دیگران می‌خواهند خودشان را مطرح کنند همیشه بوده‌اند؛ اما افراد دلسوز و اخلاق‌گرا هرگز مترصد فرصت برای تخریب دیگران، برای توجیه خودشان نیستند.

دبیرکل جمعیت زنان نواندیش در خصوص شکل‌گیری انتقادات رادیکال با نیت جلب آرای مردم گفت: یکی از فاکتورهای دخیل در شکل‌گیری نقدهای رادیکال، مسئله انتخابات است. هر چه به انتخابات مجلس نزدیک‌تر می‌شویم، کسانی فکر می‌کنند که اگر انتقادات منفی را پرررنگ کنند، می‌توانند رای مردم را به دست آورند. اینها باید بدانند که این حنا دیگر در کشور رنگی ندارد.

وی افزود: انتقاد سازنده با تخریب فرق می‌کند. مردم به لحاظ شعور فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در جایگاهی هستند که سره را از ناسره تشخیص ‌دهند. ضمنا افراد خردگرا و اخلاق‌مدار هرگز از روش‌های سلبی برای توجیه خود استفاده نمی‌کنند. مطمئنم مردم در انتخابات آینده به کسانی رای خواهند داد که با روش‌های ایجابی و با برنامه و نقد سالم جلو می‌آیند.