عباس صالحی جمعه ۱۱ بهمن ماه در گردهمایی علمای تشیع و تسنن استان ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شرایط ویژه موجود در استان مانند دارا بودن علمای بصیر موجب شده تا این استان به یک استان ویژه تبدیل شده است. وی افزود: در چهل سال گذشته با وجود کمبود ها اما […]

عباس صالحی جمعه ۱۱ بهمن ماه در گردهمایی علمای تشیع و تسنن استان ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار داشت: شرایط ویژه موجود در استان مانند دارا بودن علمای بصیر موجب شده تا این استان به یک استان ویژه تبدیل شده است.

وی افزود: در چهل سال گذشته با وجود کمبود ها اما پیشرفت هایی بوجود آمده که به آن افتخار و دفاع می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: دفاع از تمامیت عرضی کشور در چهل سال گذشته یکی از مهم ترین دستاوردهای چهل ساله نظام جمهوری اسلامی است.

صالحی گفت: موضوع دیگری که در این حرکت چهل ساله قابل اعتناست پیشرفت های علمی است و امروز کشور ما با وجود همه تحریم ها و مقابله دشمنان در زمینه علمی در جایگاه خوبی قرار گرفته که قابل دفاع برای و غبطه برای دشمنان دارد.

وی تاکید کرد: ما در حوزه علمی به مانند حوزه دفاعی شاهد حضور همه اقوام اسلامی هستیم که در کنار یکدیگر در جهاد علمی کشور حضور داشته و تلاش کردند.

وی افزود: اسلام و انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته از آرمان های خود دست نکشید که شاید محوری ترین آن مسئله فلسطین بود که شاهد هستید هنوز  یک آرمان اساسی به حساب می آید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: عدالت در توزیع امکانات از دستاوردهای انقلاب است که البته ما با نقطه مطلوب فاصله داریم اما حرکت های خوبی در چهل سال گذشته صورت گرفته است.

وی افزود: مشارکت مردمی یکی دیگر از دستاورد های انقلاب می باشد که یکی از آن ها میزان مشارکت انتخابات در کشور است که پیش از انقلاب چنین چیزی وجود نداشته است.

صالحی گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات که متوسط آن ۶۷ درصد بوده است خود دلگرمی برای نظام در راستای تلاش بیشتر در راستای خدمت رسانی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این راه چهل ساله انقلاب چشمگیر و قابل دفاع است البته با آن چیزی که باید به آن برسیم فاصله داریم.

وی در ادامه اطهار داشت: رویکرد اول انقلاب اسلامی اعتقاد به این مسئله است که تفاوت و گستردگی اقوام یک فرصت عمده است و تهدید به حساب نمی آید و این ظرفیت بزرگ کشور انرژی بزرگی برای ساخت کشور می باشد.
 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: رویکرد ما  در وزارت ارشاد پرهیز از سلیقه گرایی است و معیار ما در روند امور، تنها قوانین است که باید در عرصه فرهنگ جلو برود که طبعا باید با این نگاه به پیش برویم و از هرگونه سلیقه گرایی در عرصه فرهنگ پرهیز کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توزیع عدالت در بخش عرصه فرهنگ و هنر رویکرد دیگر ما می باشد که باید به صورت ویژه به آن نگاه کنیم و به پیش برویم که این خود یک اصل در کل انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام