محمدرضا صفی خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از همان ابتدای شروع کرونا در کشورهای دیگر و کشورمان اعتقادمان بر این بود که باید بتوانیم نیازهای مورد نیاز استان را از داخل استان تأمین کنیم و باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد. وی تصریح کرد: خوشبختانه از همان ابتدا با همکاری و هماهنگی‌های […]

محمدرضا صفی خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: از همان ابتدای شروع کرونا در کشورهای دیگر و کشورمان اعتقادمان بر این بود که باید بتوانیم نیازهای مورد نیاز استان را از داخل استان تأمین کنیم و باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه از همان ابتدا با همکاری و هماهنگی‌های صورت گرفته در سطح لرستان و حمایت‌های مدیریت ارشد استان با وجود تمام کمبودها توانستیم نیازهای دانشگاه علوم پزشکی و مردم را بر حسب وظیفه سازمان صمت به‌عنوان کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد کرونا تأمین کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: در همین راستا کمیته‌های مدنظر در سازمان صمت استان تشکیل شد و به جدیت اقدامات مختلفی در راستای تأمین، پوشش، نظارت بر اقلام مورد نیاز مردم در دستور کار قرار گرفت.

صفی خانی بیان کرد: برای تأمین الکل مورد نیاز مردم ۲ واحد تولیدی الکل استان با تمام ظرفیت و به‌صورت ۳ شیفت در حال فعالیت بوده تا مردم کمترین مشکل را داشته باشند.

وی عنوان کرد: همچنین الکل مورد نیاز واحدهای تولیدی مواد ضدعفونی‌کننده نیز به‌صورت ویژه تأمین شد و خوشبختانه در مدت زمان کوتاهی توانستیم کارگاه‌های تولیدی و خطوط واحدهای تولیدی را به سمت و سوی تولید مواد ضدعفونی‌کننده سوق دهیم به نحوی که اکنون مشکلی در این راستا در سطح استان نداریم.

مسئول کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد کرونای لرستان با اشاره به اینکه زنجیره‌ کالایی محصولات کرونایی در استان شکل گرفته است، افزود: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته اکنون زنجیره کالایی محصولات کرونایی در استان شکل گرفته است.

صفی خانی خاطرنشان کرد: به نحوی که پتروشیمی مواد اولیه مورد نیاز واحدهای پلاستیکی را تأمین کرده و واحدهای پلاستیک نیز ظروف مورد نیاز را تولید و در اختیار شرکت‌های و کارگاه‌های تولید کننده مواد ضدعفونی کننده قرار می‌دهند و این امر نشان‌دهنده تشکیل زنجیره است.

وی ادامه داد: در مورد سایر محصولات و اقلام بهداشتی نیز چنین وضعیتی وجود دارد و بخش عمده‌ای از نیازها از داخل استان تأمین می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با اشاره به وضعیت تولید ماسک در استان، افزود: به‌هرحال در ابتدا با توجه به ظرفیت محدود تولید ماسک در کشور مشکلاتی در این حوزه وجود داشت و مردم با کمبودهایی مواجه بودند.

صفی خانی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و هماهنگی‌های لازم خوشبختانه در استان در مدت زمان کوتاهی کارگاه‌های تولیدی ماسک و واحدهای تولیدی وارد مدار تولید شدند و از سوی دیگر کارگاه‌های جهادی و مردمی نیز با تمام ظرفیت وارد عمل شدند.

وی با اشاره به اینکه اکنون بیش از ۲۵ واحد تولیدی و کارگاه در حال تولید ماسک در استان هستند، افزود: البته کارگاه‌های جهادی و مردمی نیز به‌صورت مستمر در حال خدمات‌رسانی هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار کرد: به‌هرحال اکنون باید گفت مردم لرستان در زمینه کالاها و محصولات بهداشتی با مشکلی مواجه نیستند و خوشبختانه در سال جهش تولید توانستیم اولین گام را در حوزه تولید محصولات کرونایی به‌خوبی برداریم.

صفی خانی گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های لرستان تولید متنوع محصولات کارونایی است و اکنون بخش زیادی از محصولات و اقلام بهداشتی در سطح استان و توسط واحدهای تولیدی و کارگاه‌ها تولید می‌شود.

وی تصریح کرد: این امر نشان‌دهنده ظرفیت بالای بخش تولید لرستان است و باید از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان به‌صورت ویژه تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام