مبارزه با کرونا ویروس، همپای کادر درمان است شهردار یاسوج: تلاش نیروهای شهرداری در مبارزه با کرونا ویروس، همپای کادر درمان است کرونا باعث شده تا فعالیت‌های گردشگری و تفریحی قریب به ده ماه در پایتخت طبیعت ایران تعطیل شود و همین امر سبب ایجاد فشارها و خسارات متفاوت به سازمان‌ها و افراد فعال در […]

مبارزه با کرونا ویروس، همپای کادر درمان است
شهردار یاسوج: تلاش نیروهای شهرداری در مبارزه با کرونا ویروس، همپای کادر درمان است
کرونا باعث شده تا فعالیت‌های گردشگری و تفریحی قریب به ده ماه در پایتخت طبیعت ایران تعطیل شود و همین امر سبب ایجاد فشارها و خسارات متفاوت به سازمان‌ها و افراد فعال در این حوزه شده‌ است.

یکی از نهادهایی که از قِبَل شیوع کرونا متحمل خسارات فراوان شد سازمان شهرداری یاسوج است، سازمانی که بنا به اخبار برخی از پرسنل آنبا مشکل عدم پرداخت حقوق و مزایای خود مواجه اند و شرایط مالی در این سازمان بسیار وخیم است.

نستهن مقدم شهردار مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشکلات ایجاد شده برای شهرداری یاسوج در ایام شیوع ویروس کرونا معتقد است تلاش نیروهای شهرداری به‌ویژه در سازمان‌های پسماند و آرامستان‌ها کمتر از تلاش کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا نیست.

وی با بیان اینکه در اوایل شیوع کرونا در آرامستان‌ها با چالش غسل و کفن و دفن اموات کرونایی روبرو بودیم, گفت: نیروهای شهرداری در غسل و کفن و دفن فوتی‌های کرونایی دوشادوش نیروهای دیگر سازمان‌ها نظیر مراکز بهداشتی تاکنون پیش رفته‌اند.

مقدم خاطرنشان کرد: برخی از خانواده‌ها وقتی عضوی از خانواده خود را در درگیری با ویروس کرونا از دست می‌دهند جرات غسل و کفن و دفن را ندارند که نیروهای شاغل در سازمان آرامستان‌ها چنین فریضه‌ی شرعی را بر عهده می‌گیرند.

شهردار یاسوج افزود: نیروهای شهرداری در مواجه با ویروس کرونا آسیب دیده‌اند و ما انتظار داریم که همانند نیروهای کادر درمان به این عزیزان نیز توجه ویژه شود.

وی به خدمات نیروهای سازمان پسماند در شرایط کرونایی اشاره کرد و گفت: نیروهای خدماتی در سازمان پسماند که مسولیت جمع‌آوری و امحا زباله‌عای عفونی و کرونایی را برعهده دارند از نظر سلامتی در خطر هستند و خانواده‌های این عزیزان در حالت استرس و اضطراب به‌سر می‌برند.