شهردار یاسوج از حضور یک تیم متخصص از آتش نشانی تهران در مرکز استان کهگیلویه و یویراحمد خبر داد. به گزارش پایگاه خبری خبرنما به نقل از روابط عمومی، دکتر نستهن مقدم گفت: پیرو هماهنگی های صورت گرفته از سوی استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد و معاونت عمرانی استانداری یک تیم متخصص و زبده از […]

شهردار یاسوج از حضور یک تیم متخصص از آتش نشانی تهران در مرکز استان کهگیلویه و یویراحمد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری خبرنما به نقل از روابط عمومی، دکتر نستهن مقدم گفت: پیرو هماهنگی های صورت گرفته از سوی استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد و معاونت عمرانی استانداری یک تیم متخصص و زبده از آتش نشانی پایتخت به شهر یاسوج اعزام شده است.

مقدم با اشاره به اتش سوزی های اخیر در مناطق جنگلی استان گفت: هدف اصلی این تیم انتقال تجربیات و ارائه آموزش های لازم به آتش نشانان استان در خصوص اطفا حریق در فضاهای باز، مراتع و مناطق جنگلی است.

وی ادامه داد: این تیم ۱۸
نفره با سه خودروی آتش نشان و سه خودروی سبک کمک دار در یاسوج مستقر شده اند و مانور و عملیات هایی نیز در همین زمینه از سوی این تیم برگزار خواهد شد.

شهردار یاسوج با اشاره به برگزاری حلسه مدیریت بحران استان با حضور این تیم، گفت: کار ارزیابی امکانات و تجهیزات اتش نشانی ها نیز توسط این تیم متخصص صورت خواهد گرفت که نسبت به رفع کمبودها اقدام شود.

نستهن مقدم همچنین با تاکید بر کافی نبودن نیروی انسانی در اتش نشانی شهر یاسوج بیان کرد: سال گذشته ۱۱ نفر بر اساس آزمون در آتش نشانی شهرداری یاسوج پذیرفته شدند که کار نهایی معرفی انها هنوز صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: چنانچه مشکل معرفی این نیروها برطرف نشود، جهت تقویت نیروی انسانی آتشنشانی و امادگی برای مقابله با حوادث احتمالی از نیروهایی که مدارک معتبر و گواهینامه های مربوطه را کسب کرده باشند در شرکت های خدماتی استفاده خواهیم کرد.