دکتر زهرا پورمنتصری، شنبه به ایرنا اظهار داشت: در این شرایط که با همه‌گیری (اپیدمی) ویروس کرونا مواجه هستیم، تجمع‌های خانوادگی و شرکت در میهمانی‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد. وی ادامه داد: اعضای این خانواده فسایی هم به دلیل توجه نکردن به هشدارها، نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی و حضور در دورهمی‌ها و تجمع‌های خانوادگی، مبتلا […]

دکتر زهرا پورمنتصری، شنبه به ایرنا اظهار داشت: در این شرایط که با همه‌گیری (اپیدمی) ویروس کرونا مواجه هستیم، تجمع‌های خانوادگی و شرکت در میهمانی‌ها می‌تواند خطر آفرین باشد.
وی ادامه داد: اعضای این خانواده فسایی هم به دلیل توجه نکردن به هشدارها، نادیده گرفتن توصیه‌های بهداشتی و حضور در دورهمی‌ها و تجمع‌های خانوادگی، مبتلا به این بیماری شدند و این موضوع خود زنگ خطری برای سایر شهروندان است که رعایت مسایل خود ایمنی و بهداشتی را جدی بگیرند.

پورمنتصری تاکید کرد: مردم باید در مکان‌هایی که فاصله‌گذاری رعایت نمی‌شود، تجمع نکنند و تا حد امکان در این مورد تذکر بدهند و در صورت رعایت نکردن کسبه‌، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها، این مورد را به مسوولان ذی‌ربط حتما انعکاس دهند.
او گفت: یکی دیگر از مسایلی که شهروندان باید به آن اهتمام داشته باشند این است که برای تهیه اقلام مورد نیاز خود از فروشندگانی که بر اساس مصوبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اصول بهداشتی را رعایت می‌کنند، خرید کنند.

این پزشک متخصص بیان کرد: برای پیشگیری از ابتلای به ویروس کووید ۱۹، رعایت اصول بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی از الزامات بسیار مهم و ضروری است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان‌های فسا، نی‌ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر، فراشبند، خرامه ، لامرد، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده، اوز، خنج، مرودشت، سپیدان، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان، بیضا و سرچهان بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده‌اند.

بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و سه بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.