آفتاب‌‌نیوز : وحید محمدی‌تبار در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بارندگی‌های چند روز اخیر خسارات زیادی به بخش‌های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد وارد کرده است.وی بیان کرد: در طول ۳۳ سال گذشته بی‌سابقه‌ترین باران در بازه زمانی ۳۰ ساعته در مناطق یاسوج، امامزاده جعفر و دنا داشته‌ایم.مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: […]

آفتاب‌‌نیوز : وحید محمدی‌تبار در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بارندگی‌های چند روز اخیر خسارات زیادی به بخش‌های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد وارد کرده است.
وی بیان کرد: در طول ۳۳ سال گذشته بی‌سابقه‌ترین باران در بازه زمانی ۳۰ ساعته در مناطق یاسوج، امامزاده جعفر و دنا داشته‌ایم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این چند روز اخیر سطح بارش‌های باران بسیار زیاد بوده است.
محمدی‌تبار عنوان کرد: سیل در کهگیلویه و بویراحمد خسارات زیادی به بخش‌های کشاورزی، محورهای ارتباطی روستایی و عشایری، تأسیسات و ابنیه شهری، کانال‌های هدایت سیل و دیوارهای حائل وارد کرده است.
وی گفت: در این خصوص نیز رانش جاده‌ها به‌خصوص جاده‌های روستایی و عشایری و محور ارتباطی شیراز به یاسوج که در حال حاضر مسدود شده، رخ داده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در دو حوزه کهگیلویه و گچساران خسارت‌هایی در حوزه راه به وجود آمده است.
محمدی‌تبار بیان کرد: باران شدید باعث شد تا در تأسیسات آب شهری و روستایی، لوله‌های انتقال و پمپاژ را، سیل ببرد و تأسیسات برق و فیبر نوری نیز در این باران شدید دچار خسارت شدند.
وی افزود: منازل شهری و روستایی نیز در این سیل شدید دچار آب‌گرفتگی شدند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: آسفالت بسیاری از معابر این استان دچار آسیب شده است.
محمدی‌تبار اضافه کرد: در بخش‌های کشاورزی، شیلات، مزارع و باغات نیز آسیب وارد شده است.
وی گفت: بر اثر بی‌توجهی به هشدارهای سیل در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز دو نفر فوت شده‌اند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به دستور استاندار کلیه خسارت‌ها در تمامی بخش‌های مختلف در شهرستان‌ها از لحاظ فنی، اعتباری و ریالی توسط مدیریت بحران جمع‌آوری و پیگیری می‌شود و به استانداری، معاون اول رئیس جمهور و دفتر رئیس جمهور ارسال می‌شوند.
محمدی‌تبار بیان کرد: راه ارتباطی حدود ۱۵۰ روستا در کهگیلویه و بویراحمد در این ۷۲ ساعت گذشته مسدود شده است که در حال بازگشایی هستند.
وی اضافه کرد: خوشبختانه به دلیل هماهنگی و اقدامات پیشگیرانه به دستور استاندار و همکاری دستگاه‌های مربوطه و اطلاع‌رسانی توسط اصحاب رسانه، توانستیم بخش عظیمی از خسارت‌ها را کنترل کنیم.