– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ناصر عتباتی در نشست وزیر صمت با فعالان اقتصادی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: از مدیران استانی تقاضا می‌شود با بخش خصوصی همکاری کنند تا بخش های خصوصی با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه بدهند. وی […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از ارومیه، ناصر عتباتی در نشست وزیر صمت با فعالان اقتصادی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: از مدیران استانی تقاضا می‌شود با بخش خصوصی همکاری کنند تا بخش های خصوصی با تمام ظرفیت به فعالیت خود ادامه بدهند.

وی تاکید کرد: از تمامی ظرفیت قوه قضائیه برای فعال کردن واحدهای راکد و نیمه فعال استفاده خواهیم کرد تا هیچ واحدی راکد و غیرفعال نماند.

رئیس دادگستری آذربایجان غربی بیان کرد: اگر از بخش خصوصی حمایت کنیم، میزان اشتغالزایی افزایش و میزان بزهکاری کاهش می یابد.

باز شدن درب هر واحد تولیدی و صنعتی درب یک زندان را خواهد بست

وی عنوان کرد: بی تردید باز شدن درب هر واحد تولیدی و صنعتی درب هر زندانی را خواهد بست.

عتباتی خاطر نشان کرد: رسالت قوه قضائیه مانع زدایی، پشتیبانی و حمایت تمام جانبه از واحد های راکد و نیمه متوقف است.

توانمندی های آذربایجان غربی در حوزه معادن/صادرات ۳ میلیارد دلاری آذربایجان غربی در سال گذشته

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌غربی در حضور وزیر صمت اظهار داشت: آذربایجان‌غربی از لحاظ عناصر حیاتی غنی و مملوء است و امید آن می رود با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بتوان از این ظرفیت عظیم نهایت استفاده را ببریم.

 غلامرضا بابایی افزود: انواع معادن در سطح آذربایجان‌غربی وجود دارد و بزرگترین معدن استان که تا به حال نتوانسته‌ایم از عناصر پتاسیم و لیتیم آن استفاده کنیم همین دریاچه ارومیه است.

وی افزود: آذربایجان غربی از لحاظ واحدهای صنعتی در رتبه ۱۳ کشوری قرار دارد و از لحاظ سرمایه‌گذاری رتبه ۲۳ را دارا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: آذربایجان غربی زمین های مناسبی برای ایجاد شهرک‌ها و‌ نواحی‌های صنعتی و حوزه صنعت دارد.

بابایی تصریح کرد: بیش از  90 واحد تولیدی و صنعتی  راکد در استان آذربایجان غربی به چرخه تولید بازگشته اند.

حمایت اقتصادی طرح‌های فصلی برای کتابفروشان کمرنک است/ کاهش جدی تولید در حوزه نشرشرکت کشت و صنعت مغان به دانشگاه علمی و تولیدی تبدیل می‌شودتولید سیمان حفاری چاه‌های نفت در ایران بومی‌سازی شد

وی همچنین اظهار داشت: توانمندی‌ها و توان بالقوه ای در آذربایجان غربی در حوزه معادن دارد، بنابراین امیدواریم بیشترین استفاده را از این ظرفیت‌ها داشته باشیم.

رییس سازمان صمت آذربایجان غربی در خصوص حوزه تجاری این استان نیز گفت: از لحاظ وضعیت تجاری آذربایجان‌غربی زیرساخت مناسبی دارد اما در حوزه مدیریت یکپارچه و تجهیزات در پایانه‌های مرزی مشکل داریم.

بابایی در ادامه در خصوص میزان صادرات استان، تصریح کرد: سال گذشته سه میلیارد دلار صادرات وجود داشته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: همچنین ۱۴۰ جلسه کارگروه تسهیل در جهت‌روان‌سازی و مانع زدایی در  آذربایجان‌غربی برگزار شده است.