به گزارش خبرنما به نقل از تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶ سنت معادل ۱.۰۵ درصد افزایش به ۱۰۲ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت نفت در شرایطی که سرمایه‌گذاران انتظار کاهش تولید اوپک را جهت حمایت از آن دارند و رییس فدرال‌رزرو آمریکا از کند شدن […]

به گزارش خبرنما به نقل از تسنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶ سنت معادل ۱.۰۵ درصد افزایش به ۱۰۲ دلار و ۵ سنت رسید.
قیمت نفت در شرایطی که سرمایه‌گذاران انتظار کاهش تولید اوپک را جهت حمایت از آن دارند و رییس فدرال‌رزرو آمریکا از کند شدن رشد اقتصاد این کشور خبر داده، بسیار بی‌ثبات است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶ سنت معادل ۱.۰۵ درصد افزایش به ۱۰۲ دلار و ۵ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱ دلار و ۹ سنت معادل ۱.۱۷ درصد افزایش، ۹۴ دلار و ۱۵ سنت معامله می‌شود.

جروم پاول، رییس بانک فدرال‌رزرو آمریکا در سخنرانی خود در روز جمعه که باعث بی‌ثباتی بازارهای سهام و تقویت ارزش دلار شد، گفت:«رشد اقتصاد آمریکا برای مدتی آهسته خواهد شد و مشکلاتی برای خانواده‌ها و کسب‌وکارها به وجود می‌آورد».

شاخص دلار همچنان روبه‌افزایش بوده و به ۱۰۹.۱۶ رسیده‌است، یعنی ۰.۳ درصد افزایش در اولین ساعات تجارت در روز دوشنبه. بالا رفتن ارزش دلار بر قیمت نفت هم تاثیر می‌گذارد چون خرید آن را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران‌تر می‌کند.

قیمت نفت همچنین با اظهارات وزیر انرژی عربستان و سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس مورد حمایت قرار گرفته‌است. این کشورها از کاهش احتمالی تولید جهت متعادل کردن بازار خبر داده‌اند.

امارات از رویکرد عربستان در مورد سیاست تولید حمایت کرده و وزیر نفت عمان هم اعلام کرده موافق تلاش‌های اوپک پلاس برای حفظ ثبات بازار است.

طبق گفته منابع اوپک، در صورت امضای قرارداد اتمی برجام و لغو تحریم‌های صادرات نفت ایران، این گروه تولید خود را با هدف جبران افزایش تولید ایران پایین می‌آورد.

پیشرفت مذاکرات اتمی بین ایران و آمریکا تمرکز تاجران نفت را دوباره بر تعادل بین عرضه و تقاضا بازگردانده است.

همچنین بالا رفتن قیمت گاز طبیعی در اروپا تولیدکنندگان برق و صنایع این قاره را به استفاده از دیزل و نفت تشویق کرده که باعث بالا رفتن تقاضا شده‌است.

انتهای پیام/