سیدمهدی سیدصالحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آنالیز بازی ایران و بحرین در نیمه نخست گفت: ایران در نیمه اول با سیستم ۲-۴-۴ وارد زمین شد. احسان حاج‌صفی و احمد نوراللهی دو هافبک دفاعی تیم‌ملی بودند و امیری و قلی‌زاده در سمت چپ و راست بازی می‌کردند. در ادامه تیم ملی به سیستم ۴-۳-۳ تغیر […]

سیدمهدی سیدصالحی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آنالیز بازی ایران و بحرین در نیمه نخست گفت: ایران در نیمه اول با سیستم ۲-۴-۴ وارد زمین شد. احسان حاج‌صفی و احمد نوراللهی دو هافبک دفاعی تیم‌ملی بودند و امیری و قلی‌زاده در سمت چپ و راست بازی می‌کردند. در ادامه تیم ملی به سیستم ۴-۳-۳ تغیر تاکتیک دارد. نوراللهی تنها هافبک دفاعی تیم‌ملی شد و حاج‌صفی و امیری جلوتر بازی کردند. قلی‌زاده در سمت راست و طارمی در سمت چپ و سردار آزمون در قلب خط حمله حضور داشتند. به نوعی ترکیب ما ۱-۵-۴ شده بود.

وی ادامه داد: از طرفی تیم ملی بحرین برای این دیدار چهار تغییر داشت و سعی داشت با ترکیب ۱-۳-۲-۴ بازی مستقیم انجام دهد و ایران را تحت فشار بگذارد. در نیمه اول روی مهار بازیکنان بحرین چندین اشتباه داشتیم. حریف نسبت به ما دوندگی بیشتری داشت و در عوض استرس در تیم ملی ما قالب بود و به طور کلی پاس عمقی زیادی در خط دفاعی بحرین نداشتیم. اگر طارمی در نیمه اول ضربه خود را با دقت‌تر می‌زد، ورق زودتر برمی‌گشت.

مهاجم سابق تیم ملی یادآور شد: از طرفی عدم تحرک و بازیسازی در خط هافبک تیم ملی مشهود بود. این مشکل در نیمه دوم با ورود قدوس و رفتن حاج‌صفی به سمت چپ خط دفاعی برطرف شد. نوراللهی، حاج صفی و امیری بازیکنان درگیر شونده هستند و کمتر می توانند پاس در عمق بدهند اما تخصص قدوس در این کار بیشتر بود و انرژی بیشتری را به نمایش گذاشت. یک نکته مهم تمایل بحرین به انجام فوتبال و خروج از خط دفاعی بود. به مرور انرژی این تیم تحلیل رفت و با خالی شدن مرکز خط هافبک و ایجاد فاصله با خط دفاعی، مهاجمان ما توانستند مدافعان کند این تیم را پشت سر بگذارند و به دروازه برسند. با زدن گل اول، استرس در تیم ملی هم از بین رفت.

سیدصالحی با بیان اینکه ترکیب تیم ملی در نیمه نخست ایده‌آل نبود اظهار کرد: ما می‌توانستیم از چپ و راست زمین خط حمله را تغذیه کنیم. میلاد محمدی و صادق محرمی نفوذ نمی‌کردند. از طرفی حاج‌صفی سطح عادی خود را داشت. فقط وحید امیری دوندگی بیشتری را به نمایش گذاشت.

او با اشاره به کم‌تحرکی تیم ملی افزود: مهاجمان ما هم تحرک کمی داشت و در نیمه اول چیزی از سردار آزمون ندیدیم. در نیمه دوم به علت بالا بازی کردن بحرین و ضعف خط دفاعی، ما توانستیم از به گل برسیم. ما در نیمه اول هم چند پاس اشتباه در خط دفاعی داشتیم که می‌توانست تبدیل به ضد حمله شود. این اتفاق ناشی تحت فشار قرار گرفتن و استرس در تیم ملی بود. استرس باعث شد که کیفیت بازیکنان ما پایین‌تر بیاد اما با زدن گل، باری از روی دوش تیم ملی برداشته شد.

این کارشناس فوتبال تاکید کرد: بحرین از نظر فنی و تاکتیکی در سطح ما نبود و موقعیت خاصی نداشتند. علت استرس ما به خاطر اتفاقات دور رفت بود. سرمربی بحرین هم اذعان کرده بود که تیمش در حد و اندازه ایران نیست.

او درباره انتظار هواداران از سردار آزمون و مهدی طارمی برای گلزنی مانند حضورشان در تیم‌های باشگاهی خود گفت: الان نمی‌شود این حرف را زد. این بازیکنان مسابقات سنگینی را پشت سر گذاشتند و واقعا خسته هستند. قاعدتا این بازیکنان بعد از مسابقات باشگاهی مقداری افت می‌کنند. این دو بازیکن ذاتا درگیر می‌شوند و حریف را تحت فشار می‌گذارند اما امروز خسته بودند. در نیمه اول تقریبا مدافعان حریف را تحت فشار نگذاشتند.

او درباره بازی ایران و عراق گفت: امیدوارم که عراق را هم ببریم. تیم‌های باشگاهی ما الشرطه و نیروی هوایی را در لیگ قهرمانان آسیا بردند. این دو تیم تقریبا شاکله اصلی تیم ملی عراق هستند. اگر بازیکنان ما خودشان باشند، موفق می‌شوند. بارها گفتم که این تیم ها از نظر تکنیکی و تاکتیکی در حد تیم ملی ایران نیستند.

انتهای پیام