به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، از آنجا که جان رابرتس رئیس دیوان عالی آمریکا از پذیرش ریاست محکمه ترامپ امتناع ورزید، سناتور پاتریک لیهی که ریاست موقت سنای آمریکا را هم بر عهده دارد، برای ریاست محکمه ترامپ ادای سوگند کرد تا محکمه‌ای منصفانه را برپا دارد. پس از آن، همه سناتورها ایستادند […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایرنا، از آنجا که جان رابرتس رئیس دیوان عالی آمریکا از پذیرش ریاست محکمه ترامپ امتناع ورزید، سناتور پاتریک لیهی که ریاست موقت سنای آمریکا را هم بر عهده دارد، برای ریاست محکمه ترامپ ادای سوگند کرد تا محکمه‌ای منصفانه را برپا دارد.

پس از آن، همه سناتورها ایستادند و سوگند خوردند که آنچه حقیقت است را انجام دهند.

دونالد ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا برای بار دوم به اتهام «تحریک برای شورش» استیضاح شد و قرار است مجلس سنا به این اتهام رسیدگی کند.

در صورتی که ۶۷ سناتور به مجرم بودن ترامپ رای بدهند، او از مزایای رئیس جمهوری سابق محروم خواهد شد و سناتورها می‌توانند با یک رای اکثریت نسبی، او را از حضور در تمام رقابت‌های انتخاباتی آمریکا منع سازند.

پیرو توافق رهبران دموکرات و جمهوری‌خواه سنا که مورد حمایت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم قرار گرفته است، محکمه ترامپ در ۲۰ بهمن ماه برگزار خواهد شد. در این فاصله اعضای دادستان‌های منتخب مجلس نمایندگان و همچنین وکلای مدافع ترامپ می‌توانند مستندات و دفاعیات خود را آماده کنند.

ترامپ، تنها رئیس جمهوری آمریکا است که در مدت چهار سال، ۲ بار استیضاح شد.