به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در برنامه این هفته «ایران»،  تندیس صابری پور با سفر به جنوب استان فارس، « تنگه رغز» را به مخاطبان معرفی می کند. بر اساس این گزارش، « تنگه رغز» نام دره ای است در منطقه فسارود واقع در ۲۵ کیلومتری شهرستان داراب […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، در برنامه این هفته «ایران»،  تندیس صابری پور با سفر به جنوب استان فارس، « تنگه رغز» را به مخاطبان معرفی می کند.

بر اساس این گزارش، « تنگه رغز» نام دره ای است در منطقه فسارود واقع در ۲۵ کیلومتری شهرستان داراب و در جنوب استان فارس.  «رغز» به معنای بکر و لغزنده است و از دو طرف با دیواره های بلند محصور شده است. در دل این تنگه ۶۴ آبشار و یک صد حوضچه طبیعی جای گرفته است که از این ۶۴ آبشار، ۱۲ آبشار نیاز به فرود با طناب را دارند. ارتفاع فرود ها بین ۶ تا ۶۵ متر و مابقی آبشار ها با پرش در آب قابل گذر است. حوضچه های زیر آبشار ها نیز بین ۶ تا ۲۰ متر عمق دارند.

علی چیت سازیان نیز منطقه بستک و جاذبه های گردشگری در هرمزگان، را در بخش دوم برنامه معرفی می کند.

 برنامه «ایران» هیسپان تی وی هر هفته یکشنبه ها در ساعات ۰۷:۳۰ و ۱۲:۴۵ و ۱۸:۴۵ به وقت تهران  از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی وی پخش می شود همچنین دوشنبه ساعت ۰۴:۱۵ بامداد و ۰۶:۴۵ به وقت تهران بازپخش خواهد شد.