به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «ایران» برنامه‎ مستندی است که معرفی جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی شهرهای ایران را با هدف آشنایی دوباره‎ای با فرهنگ غنی کشورمان موضوع کار خود قرار داده است.  «لیلی» تنگه ای است که به واسطه عبور رودخانه ماربره در شهر دورود در استان […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «ایران» برنامه‎ مستندی است که معرفی جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی شهرهای ایران را با هدف آشنایی دوباره‎ای با فرهنگ غنی کشورمان موضوع کار خود قرار داده است.

 «لیلی» تنگه ای است که به واسطه عبور رودخانه ماربره در شهر دورود در استان لرستان ایجاد شده است. این منطقه طبیعی چندین عنصر از طبیعت را ترکیب کرده است. مقصد دوم برنامه «ایران» در سفرتازه اش دریاچه ای به نام  «گهر» است که دارای یک محیط کوهستانی بی نظیر و منطقه ای با ژئومورفولوژی فوق العاده است و یکی از مکان های دیدنی استان لرستان محسوب می شود. شیما کاظمی گزارشگر این دو سفر زیبا در برنامه «ایران» است.

در ادامه علی چیت سازیان؛ گزارشگر برنامه «ایران»، صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد را به مخاطبان معرفی می کند. استان کهگیلویه و بویراحمد از نظر صنایع دستی و کالاهای تولیدی از ثروتمندترین کشورهای ایران است. بیشتر این محصولات در چادرهای سنتی خود توسط عشایر تولید می شوند. صنعتگران این استان اکثرا زن هستند و نقش مهمی در حفظ هنرهای سنتی و گروهی قوم لر در استان کهگیلویه و بویراحمد برعهده دارند.

برنامه «ایران» به تهیه‌کنندگی محمدعلی قاسمی روزهای یکشنبه، ساعت ۷:۳۰ به وقت تهران روی آنتن می‎رود و در ساعات ۱۲:۳۰ و ۱۶:۳۰ همان روز بازپخش می‎شود.