گاهی یک جمله به ظاهر ساده، یک بلوف به ظاهر جذاب، یک ادعای به ظاهر معمولی، چنان کارکردی را دارد که صد اقدام منطقی نمی تواند تبعات آن را جمع کند. ادعاهای اخیر سعید قاسمی از این دست است، ادعایی که نه فقط هلال احمر بلکه سپاه هم تلاش می کند رفع و رجوع کند […]

گاهی یک جمله به ظاهر ساده، یک بلوف به ظاهر جذاب، یک ادعای به ظاهر معمولی، چنان کارکردی را دارد که صد اقدام منطقی نمی تواند تبعات آن را جمع کند. ادعاهای اخیر سعید قاسمی از این دست است، ادعایی که نه فقط هلال احمر بلکه سپاه هم تلاش می کند رفع و رجوع کند تا در روزگاری که ترامپ و دستگاه های تبلیغاتیش دنبال حمله به اقتدار سپاه هستند، این ادعا دستاویزی دیگر برای او نشود.

مصاحبه ای که از دیروز در فضای رسانه ای و مجازی دست به دست می شود مشخص نیست چه زمانی ضبط شده و حتی مشخص نیست چرا حالا که ترامپ همه تلاشش را به کار گرفته تا جلوی اقتدار سپاه پاسداران را بگیرد به فضای رسانه ای راه پیدا کرده است؟ اما حتی خود سعید قاسمی هم حالا می داند این مصاحبه چه آواز بدی دارد.

سپاه پاسداران در هر میدانی حاضر شده با شناسنامه خودش بوده، اقتدار نظامی سپاه در همه این سال ها بود که باعث شد ترامپ دست به تحریم آن بزند و تلاش کند دیگرانی را هم با خود همراه سازد. هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هم در همه این سال ها از نجیب ترین و شریف ترین نهادهای امدادرسانی جهان بوده و به همین دلیل است که جایگاه ویژه ای در دنیا دارد. حالا یک ادعای کذب باعث شده هم چهره مقتدر سپاه دچار خدشه شود و هم نجابت هلال احمر ایران.

کاش قوه قضائیه در اسرع وقت و با توجه به واکنش های سپاه و هلال احمر در خصوص ادعاهای سعید قاسمی، محکمه ای تشکیل دهد و مدعی را پای میز محاکمه بکشاند، شاید چنین محکمه ای باعث شود دیگر کسی به خود جسارت ایراد سخنانی که امنیت ملی را به خطر می اندازد ندهد. هزینه صحبت های سعید قاسمی و امثالهم را نظام و مردم نباید بدهند بلکه این مدعی است که باید پاسخگوی ادعای کذب خود باشد.