محسن طاهری سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در مورد لغو نشدن مسابقات لیگ برتر هندبال در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: درست است که لیگ با طولانی شدن فرسایشی می شود اما فکر می کنم سلامت بازیکنان و جامعه اهمیت بیشتری دارد تا اتمام مسابقات لیگ برتر. اگر یک بازیکن یا کادر فنی […]

محسن طاهری سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان در مورد لغو نشدن مسابقات لیگ برتر هندبال در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: درست است که لیگ با طولانی شدن فرسایشی می شود اما فکر می کنم سلامت بازیکنان و جامعه اهمیت بیشتری دارد تا اتمام مسابقات لیگ برتر. اگر یک بازیکن یا کادر فنی ناقل این ویروس باشد در رفت و آمدها این بیماری‌ها شیوع خواهد یافت. صلاح بر این است که برگزاری مسابقات به زمان دیگری موکول شود و اکنون اصراری بر برگزاری آن نباشد.

وی ادامه داد: اول برای ما پیغام آمد که مسابقات روز ۵ شنبه لغو شده، سه ساعت بعد دوباره پیام آمد که مسابقات به سه روز بعد یعنی یکشنبه موکول شده است. من فکر نمی کنم طی سه روز، کاری برای کنترل شیوع این ویروس انجام شده باشد. ۵ شنبه و یک شنبه هیچ فرقی نداشت. اگر نظر بر این بود که مسابقات برگزار شود در همان تاریخ (هشتم اسفند) برگزار می کردند، اما با این جا به جایی ها فکر می کنم ثبات تصمیم گیری فدراسیون هم زیر سوال خواهد رفت.

طاهری در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون اصرار بر برگزاری مسابقات دارد گفت: نمی دانم سیاست فدراسیون چیست؟ با توجه به تقویم ورزشی، سال آینده سال کم کاری برای هندبال است. تیم‌های اول و دوم لیگ برتر هم مهر و آبان راهی مسابقات باشگاه‌های آسیا خواهند شد بنابراین زمان داریم که این مسابقات در سال آینده برگزار شود. سیاست‌های کلان فدراسیون را نمی دانم و نمی توانم روی آن نظر دهم. رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه در این مورد نظر خواهند داد. من به عنوان یک سرمربی فکر می‌کنم در سه روز هیچ اتفاقی نمی افتد و اگر قرار است مسابقات تعطیل شود باید به زمان مساعدتری موکول شود.

سرمربی تیم هندبال فولاد مبارکه سپاهان افزود: یکشنبه برای رفتن به مشهد باید یا با اتوبوس یا با هواپیما سفر کنیم. اگر در اتوبوس یک نفر ناقل باشد ببینید چه فاجعه‌ای  رخ خواهد داد. توی راه غذا می خوریم، مسافتی را طی می کنیم. خدایی ناکرده یک نفر در این سفر دچار مشکل (انتقال ویروس کرونا) شود جواب خانواده و جامعه ورزشی را چه باید بدهیم. من فکر می‌کنم خیلی ها در این شرایط زیر سوال خواهند رفت.

طاهری در پایان گفت: هفته قبل این مسابقات در شرایط ورود کرونا برگزار شد. نمی‌دانم که سالن ها ضدعفونی شده بود یا خیر. از طرفی هم مسابقات بدون تماشاگر برگزار شد. ورزش بدون تماشاچی معنا ندارد، کیفیت بازی و هیجان آن را کم می کند. حضور تماشاچی برای مسابقه اهمیت دارد و شرایط روحی و روانی خاصی را برای بازیکن فراهم می کند.

انتهای پیام