به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، الکساندر نیه‌وا سرمربی آرژانتینی تیم ملی بوکس هند، در خصوص سطح فنی تورنمنت بین‌المللی چابهار توضیح داد: من خیلی خوشحالم که به این تورنمنت آمده‌ایم، سطح مسابقات به عنوان یک تورنمنت تا به امروز بسیار خوب بوده و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها بوکسورهای خوبی دارند. مسلماً این […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، الکساندر نیه‌وا سرمربی آرژانتینی تیم ملی بوکس هند، در خصوص سطح فنی تورنمنت بین‌المللی چابهار توضیح داد: من خیلی خوشحالم که به این تورنمنت آمده‌ایم، سطح مسابقات به عنوان یک تورنمنت تا به امروز بسیار خوب بوده و تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها بوکسورهای خوبی دارند. مسلماً این تورنمنت می‌تواند در بالا رفتن سطح فنی بوکسورهای تیم‌های حاضر تأثیر مثبتی داشته باشد.

او در مورد بالا بودن سطح فنی بوکسورهای تیم ملی هند نیز توضیح داد: بوکس هند در این چند سال رشد خوبی داشته است و من هم در اوایل فعالیتم برای این کشور، با فدراسیون بوکس هند مشکل داشتم ولی با روی کار آمدن ریاست جدید، توانستیم نقاط تاریک را روشن و نقاط ضعف را به نقاط قدرت تبدیل کنیم.

«نیه‌وا” در ادامه تاکید کرد: برای رشد یک رشته ورزشی باید حمایت‌های لازمه از سوی دولت صورت بگیرد که خوشبختانه در این چند سال اخیر دولت هند حمایت کامل و جامعی را از بوکس این کشور داشته است که از این دولت تشکر می‌کنم.

او در پاسخ به این سوال که پیشنهادش برای پیشرفت بوکس ایران چیست؟ اظهار کرد: در حال حاضر من دقیقاً نمی‌دانم سطح فنی بوکس ایران در چه سطحی قرار دارد اما، اصلی‌ترین و مهمتیرن مسئله داشتن یک برنامه منظم و دقیق است که باید از سوی فدراسیون طراحی شود. ایران باید فضایی را ایجاد کنند که افراد سطح پایین برای وزود به این رسته مشکل نداشته باشند و بوکس همه گیر شود تا بهترین‌ها استعداد یابی شود.

سرمربی تیم ملی بوکس هند اضافه کرد: زمانی که ایران چنین شرایطی را برای بوکس فراهم کرد می‌تواند به موفقیت برسد. از شرایط فنی تیم ملی ایران اطلاع دقیق ندارم ولی پتانسیل بوکس در این کشور بالا است و با کمی برنامه‌ریزی و حمایت از سوی دولت، می‌تواند به موفقیت برسد. ابتدا باید این نکات پایه‌ای برطرف شود و پس از آن، با برگزاری اردوها و مسابقات تدارکاتی خوب برای تیم‌های نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان می‌توان بوکس ایران را به موفقیت رساند.

او ادامه داد: یکی دیگر از راه‌های پیشرفت این رشته، استفاده از متدهای روز دنیا در عرصه آموزش بوکس است که من امیدوارم ایران بتواند از متدهای روز دنیا استفاده‌های بیشتری کند.

نیه‌وا در خصوص شانس تیم هند برای قهرمانی در تورنمنت بوکس چابهار نیز اظهار کرد: مسابقات روز به روز سخت‌تر می‌شود. مسابقات مرحله نیمه‌نهایی بسیار سخت بود اما حالا ما نمایندگانی از هند را در فینال داریم که باید دید چه نتایجی رقم خواهد خورد.

سرمربی تیم ملی بوکس هند در مورد میزبانی ایران نیز گفت: از روزی که در این شهر هستیم احساس خوبی داریم و بدون تعارف می‌گویمکه میزبانی ایران رضایت بخش بود.

او در پایان، در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به سطح فنی مسابقات چابهار در صورت برگزاری دوباره این تورنمنت حاضر است با تیم هند به ایران بیاید؟ گفت: شک نکنید که این کار را تکرار می‌کنیم چون مبارزات این تورنمنت سطح خوبی داشت. برای این کار بهتر است فدراسیون ایران زودتر این موضوع را به ما اعلام کند تا آن را در برنامه‌های خود قرار دهیم.

انتهای پیام