به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار برنا، گرانی به باشگاه های ورزشی هم رسید . قیمت عضویت در باشگاه های ورزشی با رشد چند برابری مواجه شده است و این افزایش قیمت ها موجب شده دوقشر متوسط و ضعیف جامعه دیگر نتوانند در باشگاه هایی که شاید پیش از این عضو آنها ثبت نام […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار برنا، گرانی به باشگاه های ورزشی هم رسید . قیمت عضویت در باشگاه های ورزشی با رشد چند برابری مواجه شده است و این افزایش قیمت ها موجب شده دوقشر متوسط و ضعیف جامعه دیگر نتوانند در باشگاه هایی که شاید پیش از این عضو آنها ثبت نام کنند.

در این میان جامعه زنان بیشتر از جامعه مردان به دلیل افزایش قیمت باشگاه از ورزش دور مانده اند ؛ اما مشکلات زنان مشتاق ورزش ،تنها به این سطح محدود نمانده  و مشکلات دیگری سد راه ورزش زنان شده اند که نیازمند پیگیری جدی هستند. یکی از این مشکلات در این زمینه کاهش تسهیلات برای زنان کارمند است.

ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور در ابتدا در خصوص  نظارت بر قیمت باشگاه های ورزشی به برنا  گفت: «نظارت و کنترل بر قیمت باشگاه ها بر عهده اداره نظارت بر امور باشگاه های ادارات کل ورزش و جوانان استان است.»

وی در ادامه  با اشاره به مبحث ورزش زنان  و  مشکلاتی که در زمینه ورزش زنان وجود دارد با تاکید بر اینکه این مشکلات بیشتر به ورزش همگانی باز می گردد، افزود: «بعضی از ادارات و به ویژه سازمان های ورزشی ساعتی را برای ورزش زنان کارمند در نظر گرفته اند. ادارات مختلف دولتی و غیردولتی می توانند تسهیلاتی را برای ورزش کارمندان زنشان در نظر بگیرند.»

وی ادامه داد: «آحاد جامعه ما به ورزش نیاز دارند، و در مورد اینکه ورزش در چه مکانی و چه موقعیتی باشد اصلی ترین عاملی که تأثیرگذار است خود فرد است. خود فرد باید برنامه روزانه زندگیش را به صورتی تنظیم کند که برای سلامتی خودش زمانی را برای ورزش بگذارد.»

پورعلی فرد در مورد رواج ورزش تجملاتی در کشور گفت: «یکی از پدیده هایی که در کشور ما شکل گرفته این است که ورزش از حالت همگانی خارج شده و به سمت ورزش تجملاتی رفته است. این ورزش های لوکس بیشتر از آنکه برای سلامتی باشند برای نمایش هستند، به همین دلیل برای آنها به باشگاه های خصوصی گران قیمت نیاز است. اما فردی که ورزش را به نیت سلامتی انجام می دهد در هر زمان و مکانی و هر موقعیتی زمانی را برای آن در نظر می گیرد.»

وی تصریح کرد: «گرانی در تمام حوزه ها گربانگیر ورزش شده است، و باشگاه های ورزش نیز در این امر مستثنا نیستند.»

وی در پاسخ به این سؤال که با توجه به گرانی هایی که در حال حاضر در قیمت باشگاه ها صورت گرفته است، باید چه شرایطی را ایجاد کرد که از ورزش زنان در جامعه کاسته نشود، گفت: «ورزش را در خارج از باشگاه ها هم می توان انجام داد. زنان می توانند از پارک ها و باشگاه های محله برای ورزش کردن استفاده کنند. هر فردی که لزوم ورزش را برای سلامتی درک کرده باشد می تواند بسترهای لازم برای آن را فراهم کند.»